Linie Emirates prezentują film 360 stopni z kabiny A380
DUBAJ, ZEA, 21 czerwca 2016 r. – Linie Emirates, największy przewoźnik pod względem liczby posiadanych Airbusów A380, zaprezentowały pierwszą na świecie wirtualną wycieczkę po kokpicie A380 na filmie zrealizowanym w technologii 360 stopni.
Nagranie można obejrzeć tutaj. Kapitan Thomas Ziarno z Nowej Zelandii i pierwszy oficer Abdulrahman Mohamed Al Busaeedi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zabierają widzów w niezwykłą podróż po kabinie A380 Emirates, największego samolotu komercyjnego na świecie.
Znaczącym wydarzeniem dla floty Airbusów A380 Emirates jest odbiór 80. maszyny A380, zaplanowany na 21 czerwca tego roku. Z kolei 1 lipca przewoźnik uruchomi codzienne połączenie A380 do Wiednia, 41. kierunku Emirates obsługiwanego przez ten samolot. Ponadto linie oczekują na dostawę 62 kolejnych A380, z czego 21 dołączy do floty jeszcze w tym roku.
Linie Emirates dysponują jedną z najmłodszych flot wśród przewoźników – średni wiek ich maszyn wynosi 5,6 roku. W jej skład wchodzi 250 szerokokadłubowych samolotów obsługiwanych przez ponad 4 tysiące pilotów blisko 100 narodowości, którzy wykonują loty do 155 kierunków w 81 krajach.
Flotę A380 Emirates obsługuje ponad 1,4 tysiąca pilotów, a samoloty Boeing – ponad 2,5 tysiąca. W tym roku przewoźnik zatrudni ponad 700 pilotów do obsługi stale rosnącej floty, organizując w tym celu liczne spotkania rekrutacyjne na całym świecie. Więcej informacji znajduje się na stronie www.emirates.com/pilots.
Aby rozejrzeć się dookoła kabiny samolotu, należy poruszać urządzeniem mobilnym lub sterować ekranem dotykowym. Na komputerze wystarczy kliknąć i przeciągnąć obraz, aby wybrać widok z odpowiedniej perspektywy.
O Emirates
Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.
Przewoźnik stale i dynamicznie się rozwija odnotowując zyski nieprzerwanie od ostatnich 27 lat. W roku podatkowym 2014-15 linie Emirates – przy całkowitej niezależności finansowej i bez ochrony ze strony państwa – przewiozły 49,3 mln pasażerów i odnotowały zysk netto w wysokości 1,5 mld dolarów amerykańskich, a dochody Grupy Emirates wzrosły o 10 procent do poziomu 96,5 mld dirhamów (26,3 mld dolarów amerykańskich).
Linie Emirates mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.
Flota linii składa się z 250 szerokokadłubowych maszyn, w tym 15 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 248 samolotów o wartości 122 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.
Linie Emirates obsługują loty w 155 kierunkach w 81 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.
Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com