Informator kulturalny dla niesłyszących i niedowidzących
Z informatora można dowiedzieć się m.in. o udogodnieniach, które wprowadzono w Teatrze Polskim dla osób niedosłyszących; scena ta została wyposażona w pętle indukcyjne przeznaczone dla widzów niedosłyszących, dostępne na każdym spektaklu na życzenie widza. Teatr akceptuje obecność psów przewodników; zadbano również o miejsca na widowni dla osób na wózkach inwalidzkich. Słuchawki wzmacniające dźwięk dla widzów niedosłyszących oraz niesłyszących z aparatami słuchowymi dostępne są także w Teatrze Polonia.
Teatr Konsekwentny zaprasza na wskazanej wyżej stronie internetowej na najbliższe spektakle z tłumaczem języka migowego.
Na uruchomionym portalu można zmieniać wielkość czcionki na większą, a także kontrast ekranu. Jak zapewniła wiceprezes Stowarzyszenia Teatru Konsekwentnego i koordynatorka projektu "Usłyszeć Teatr" Aldona Machnowska-Góra, strona jest też przystosowana do czytania przez programy głosowe, którymi posługują się niewidomi.
Portal ma być sukcesywnie rozbudowywany. Machnowska-Góra podkreśla, że ma na celu zmobilizowanie instytucji kultury i warszawskich organizacji, żeby właśnie przez tę stronę informowały o swoich projektach i wydarzeniach.
Teatr Konsekwentny działa w Warszawie przy ul. Boleść 2. Oprócz swej stałej działalności repertuarowej, od trzech lat realizuje spektakle przystosowane dla osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu, organizuje dla nich warsztaty i konferencje. Jednym ze spektakli dostosowanych do potrzeb osób niesłyszących jest "Zaliczenie. Lekcja" - spektakl na podstawie noweli filmowej "Zaliczenie" Krzysztofa Zanussiego oraz sztuki "Lekcja" Eugene Ionesco. Zostało zagrane już ponad 1000 razy.em, pap