Nowy Jork najlepiej wykorzystuje technologie teleinformatyczne w biznesie - raport City Life firmy Ericsson
- Nowy Jork, Sztokholm i Londyn zajęły czołowe miejsca w trzeciej edycji rankingu Networked Society City Index firmy Ericsson pod względem wykorzystania technologii teleinformatycznych w biznesie
- Nie przedsiębiorstwa i instytucje, ale użytkownicy indywidualni w największym stopniu wpływają na rozwój gospodarczy związany z rozwojem teleinformatyki
- Przedsiębiorstwa odnoszą największe korzyści dzięki zastosowaniu rozwiązań teleinformatycznych, jeśli istnieją: przejrzyste systemy prawne i podatkowe, proste i efektywne procedury oraz przewidywalne warunki działania
Firma Ericsson opublikowała trzecią edycję rankingu Networked Society City Index oraz raport zawierający analizę korzyści uzyskiwanych dzięki zastosowaniu rozwiązań teleinformatycznych w 25 największych miastach świata. Dwie poprzednie edycje koncentrowały się na korzyściach dla samych miast i ich mieszkańców, tematem obecnej są korzyści dla przedsiębiorstw. Po uwzględnieniu dodatkowych wskaźników opisujących życie gospodarcze udało się określić stopień korelacji między poziomem rozwoju teleinformatyki i możliwościami jej wykorzystania w biznesie. Nowy Jork, Sztokholm i Londyn uplasowały się na czołowych miejscach rankingu.
W raporcie wymieniono różne przykłady pozytywnego wpływu rozwiązań teleinformatycznych na innowacyjność i przedsiębiorczość. Pierwszym z nich jest zwiększenie liczby nowych możliwości biznesowych. Firmy mogą wprowadzać na rynek innowacyjne produkty i usługi, takie jak strumieniowa transmisja muzyki i filmów, handel elektroniczny czy przetwarzanie w chmurze. Drugi obszar to poprawa dostępu do rynku, na przykład dzięki rozszerzeniu geograficznego zasięgu działania przez przedsiębiorców i wyspecjalizowane, niszowe firmy. Trzeci istotny aspekt to obniżenie kosztów transakcji między przedsiębiorstwami w szczególności mniej istotna staje się odległość między siedzibami dostawców, partnerów i klientów.
Patrik Regrdh z Laboratorium Społeczeństwa Sieciowego (Networked Society Lab) firmy Ericsson powiedział: Stwierdziliśmy, że nie przedsiębiorstwa i instytucje, ale użytkownicy indywidualni w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju gospodarczego powiązanego z rozwojem teleinformatyki. Organy administracji publicznej dopasowują swoje działanie do zmieniających się potrzeb obywateli, a przedsiębiorstwa korzystają z innowacyjnych rozwiązań teleinformatycznych w celu zwiększenia wewnętrznej efektywności. Co ważniejsze, odpowiednie decyzje administracyjne mają wpływ na rozwój zastosowań teleinformatyki w przedsiębiorstwach. Dlatego zmiany proceduralne, regulacje prawne i planowanie w połączeniu z pracami badawczymi, wsparciem nowatorskich przedsięwzięć i finansowaniem stanowią kluczowe czynniki postępu. Są to niezwykle ważne elementy ułatwiające firmom różnej wielkości bardziej efektywną komunikację i współpracę, a także funkcjonowanie na konkurencyjnym rynku.
Dodatnia korelacja między stopniem rozwoju rozwiązań teleinformatycznych i wskaźnikami rozwoju ekonomicznego jest odnotowywana w wielu raportach naukowych i analizach przykładów biznesowych. W raporcie opublikowanym w 2012 roku przez Wyższą Szkołę Handlową w Sztokholmie stwierdzono w szczególności, że wzrost wskaźnika rozpowszechnienia dostępu szerokopasmowego o 1 punkt procentowy powoduje wzrost liczby nowo rejestrowanych przedsiębiorstw o 3,8%.
Oprócz miast zajmujących czołowe pozycje w rankingu, czyli Nowego Jorku, Sztokholmu i Londynu, w raporcie uwzględniono także Pekin, Buenos Aires, Kair, Delhi, Dhakę, Stambuł, Dżakartę, Johannesburg, Karaczi, Lagos, Los Angeles, Manilę, Meksyk, Moskwę, Bombaj, Paryż, So Paulo, Seul, Szanghaj, Singapur, Sydney i Tokio. Do obliczenia współczynnika łącznych korzyści dla poszczególnych miast wykorzystano 28 wskaźników. Wskaźniki te należą do dwu kategorii: pierwsza z nich określa poziom rozwoju technologii teleinformatycznych, a druga korzyści z inwestycji w teleinformatykę ze społecznego, ekonomicznego i ekologicznego punktu widzenia.
Raport w języku angielskim:
http://www.ericsson.com/res/docs/2012/networked-society-city-index-report-part-3.pdf
Strona poświęcona 'City Life':
http://www.ericsson.com/thinkingahead/networked_society/city-life
O firmie Ericsson
Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.
Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.
Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.
Zapraszamy na:
www.twitter.com/ericsson_poland
www.youtube.com/ericssonpolska
www.facebook.com/ericssonpolska