Podyplomowe Prawo podatkowe na Uczelni Łazarskiego
Obrót podatkowy wobec stale poszerzającej się regulacji prawnej oraz kontekstu międzynarodowego wymaga profesjonalnej obsługi. Zapewnić ją mogą jedynie gruntownie przygotowani do tej roli radcowie prawni, adwokaci i doradcy podatkowi. Obrót ten jest kontrolowany przez organy administracji państwowej, co oznacza, że konieczne jest poznania mechanizmów tej kontroli.
Prawo podatkowe funkcjonuje w kontekście międzynarodowym, co wymusza dodatkowo wiedzy z zakresu międzynarodowego i unijnego prawa podatkowego. Przygotowana przez Uczelnię Łazarskiego oferta studiów uwzględnia wszystkie powyższe zagadnienia i ma na celu kompleksowe przygotowanie do obsługi obrotu podatkowego zarówno od strony kancelarii podatkowej, jak i organów podatkowych, celnych oraz kontroli skarbowej.
Studia podyplomowe Prawo podatkowe przygotowują słuchaczy do państwowego egzaminu na doradcę podatkowego. Pomogą pogłębić wiedzę z zakresu podatków, prawa podatkowego, podstaw prawa finansowego, celnego oraz rachunkowości koniecznych do profesjonalnego prowadzenia doradztwa podatkowego oraz pracy w organach podatkowych, celnych i kontroli skarbowej.
- Podstawowym atutem studiów prawa podatkowego na Uczelni Łazarskiego jest grono wykładowców, do którego zaprosiliśmy wybitnych praktyków z największych w Polsce kancelarii prawnych i podatkowych, jak i znanych pracowników naukowych oraz sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego. Wysoki poziom studiów oparty jest na doświadczeniu i autorytecie naszych wykładowców, a także bogatym programie, w którym poza zagadnieniami prawa podatkowego przewidziano zajęcia z podstaw rachunkowości oraz kilku gałęzi prawa niezbędnych do opanowania i stosowania tak trudnej dziedziny wiedzy, jaką jest prawo podatkowe. - dr Artur Rycak, kierownik studiów Prawo podatkowe.
Studia adresowane są do osób przygotowujących się do egzaminu na doradcę podatkowego, pracowników organów administracji podatkowej, skarbowej i celnej, prawników i pracowników kancelarii prawnych zajmujących się obsługą obrotu podatkowego, księgowych, ekonomistów oraz przedsiębiorców. Warunkiem złożenia aplikacji jest ukończenie studiów wyższych II stopnia.
Wśród kadry wykładowców znajdują się sędziowie NSA, akademicy i doświadczeni praktycy, w tym doradcy podatkowi, radcy prawni i adwokaci:
Jan Rudowski - sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego,
Marzenna LinskaWawrzon - sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego,
Ireneusz Krawczyk - radca prawny i partner w kancelarii Ożóg i Wspólnicy spółka z o.o.
Tomasz Siennicki - doradca podatkowy i partner w kancelarii Doradcy Podatkowi Marek Kolibski, Andrzej Nikończyk, Michał Dec & Partnerzy,
Piotr Baraniak - doradca podatkowy i partner w kancelarii Ożóg i Wspólnicy spółka z o.o.
Sławomir Łuczak - radca prawny i partner w kancelarii Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak,
Arkadiusz Gerwel - adwokat i doradca podatkowy w kancelarii Doradcy Podatkowi Marek Kolibski, Andrzej Nikończyk, Michał Dec & Partnerzy,
dr Beata Kucia Guściora - adiunkt w Katedrze Finansów i Prawa Finansowego na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego,
dr Artur Rycak - wykładowca i kierownik Akademii Prawa Sądowego na Uczelni Łazarskiego.
dr Marcin Kaczmarek adiunkt w Instytucie Rachunkowości na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.
Bardziej szczegółowe informacje dotyczące kadry oraz kierunku znajdują się tutaj:
http://rekrutacja.lazarski.pl/ckp/studia-podyplomowe/akademia-praktykow-prawa/prawo-podatkowe/
www.ckp.lazarski.pl