Bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek Warszawy
7 czerwca br. mieszkanki Warszawy będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Specjalny mammobus pojawi się w miasteczku zdrowia organizowanym w ramach kampanii Rak. To się leczy! w trakcie pikniku Złote Przeboje na wakacjach na warszawskim Ursynowie. Badania będą wykonywane w godzinach 10-18. Sponsorem akcji profilaktycznej dla kobiet jest ING Życie.
Jedną z zasad profilaktyki nowotworowej są systematyczne badania. Morfologia, badanie moczu, USG wymagają niewielkiego wysiłku, a pozwolą wykryć ewentualną chorobę we wczesnym stadium. Kobiety powinny również pamiętać o regularnej cytologii oraz mammografii. To ostatnie badanie będzie można bezpłatnie wykonać 7 czerwca w miasteczku zdrowia, działającym w trakcie pikniku Złote Przeboje na wakacjach na warszawskim Ursynowie, w Parku im. Romana Kozłowskiego.
Ideą kampanii Rak. To się leczy jest zachęcanie do badań profilaktycznych i konsultacji medycznych. Stąd pomysł na wyjście do ludzi i zorganizowanie miasteczka zdrowia podczas rodzinnego pikniku. Wierzymy, że stworzenie możliwości porozmawiania z lekarzem w sprzyjających warunkach, niekojarzących się ze szpitalem spowoduje, że wiele osób zdecyduje się na badania - mówi Alicja Zakrzewska, rzecznik kampanii "Rak. To się leczy!".
ING Życie od ponad roku angażuje się w akcje mające na celu promowanie profilaktyki nowotworowej, zwłaszcza takie które w pozytywny sposób zachęcają Polaków do dbania o własne zdrowie i życie. Pikniki Radia Złote Przeboje łączą zabawę ze szczytnym celem, jakim jest wykonanie badań profilaktycznych mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy ING Życie.
Wczesna diagnostyka jest szczególnie ważna w przypadku raka. Należy mieć świadomość, że niektóre nowotwory rozwijają się długi czas bezobjawowo, a jedyną drogą do wczesnej diagnozy są regularne badania kontrolne. Dobrze więc skorzystać z możliwości bezpłatnego sprawdzenia stanu swojego zdrowia. Warto także poznać siły, które drzemią w nas i pomagają stosować zasady profilaktyki nowotworowej na co dzień. Umożliwia to aplikacja Siłomierz, która dostępna jest na stronie www.rakowiwspak.pl.
dostarczył infoWire.pl