Psychologia w zarządzaniu
Sukces współczesnego zarządzania jest w ogromnym stopniu uzależniony od kompetencji psychospołecznych pracowników, a zwłaszcza kadry kierowniczej danej organizacji. Wiedza i umiejętności psychologiczne stanowią niekwestionowany fundament skutecznego zarządzania.
- Budowanie i motywowanie zespołu, rozwiązywanie napięć i konfliktów, trafne rozpoznawanie potrzeb klientów - wszystkie te działania wymagają wiedzy i umiejętności psychologicznych. Odpowiedzią na te potrzeby jest program studiów podyplomowych Psychologia w zarządzaniu. Celem studiów jest dostarczenie aktualnej wiedzy psychologicznej i kształtowanie umiejętności wykorzystania tej wiedzy w praktyce zarządzania. Ważnym elementem jest także umożliwienie Słuchaczom własnego rozwoju i planowania ścieżki kariery przez udział w sesjach coachingowych oraz profesjonalną, pogłębioną diagnozę własnych predyspozycji osobowościowych - wyjaśnia prof. Joanna Moczydłowska, kierownik studium.
Oferta studiów skierowana jest do absolwentów wyższych uczelni o dowolnym profilu i specjalności, przede wszystkim dla kadry zarządzającej, praktyków Zarządzania Kapitałem Ludzkim, trenerów, doradców pracujących w organizacjach oraz przedsiębiorców prowadzących własne firmy.
Studia podyplomowe Psychologia w zarządzaniu obejmują 180 godzin i trwają 2 semestry. Składają się z trzech modułów, zawierających zagadnienia z następujących obszarów - potencjału psychologicznego człowieka, doskonalenia umiejętności społecznych oraz psychologii w zarządzaniu i marketingu.
W skład kadry wykładowców wchodzą m.in. prof. Bolesław Rafał Kuc, prof. Joanna Moczydłowska, dr Robert Szostak, dr Urszula Widelska, Dorota Bierkowska, Katarzyna Latek-Olaszek, Małgorzata Wnęk Kolaska, Patrycja Załug.
Więcej informacji o kierunku znajduje się tutaj:
dostarczył infoWire.pl