Studenci WETI wygrali Ogólnopolski Turniej Robotów Mobilnych Robomaticon 2013

Zdobyliśmy stolicę cieszy się politechniczna drużyna robotyków, która zajęła pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Robotów Mobilnych Robomaticon 2013. III edycja zawodów odbyła się 9 marca na Politechnice Warszawskiej. Studenci WETI tworzący Magnat Cyber Forge Team startowali w konkurencji Minisumo, w której malutkie roboty walczą niczym zawodnicy sumo. Dwóch przeciwników i jeden cel wypchnąć rywala poza matę!

Trzecie miejsce na tym samym turnieju zdobyła Dominika Wojtukiewicz, dla której warszawskie zawody były debiutem. Studentka WETI startowała w kategorii Line Follower zadaniem robota jest w ekspresowym tempie i po wyznaczonej linii dotrzeć do mety. Również na trzeciej pozycji uplasował się Mateusz Paczyński, także student WETI. Mateusz stanął w szranki w konkurencji Nanosumo, czyli mniejszej odmianie robotów Minisumo.

Ogromnie się cieszymy z naszego sukcesu. Włożyliśmy naprawdę ogrom pracy, aby Enova była niepokonana mówi  Szymon Zagórnik z Magnat Cyber Forge Team.

Robot Enova, który nie pierwszy raz zapewnił zwycięstwo zawodnikom Magnat Cyber Forge Team, waży pół kilograma i mierzy zaledwie 10x10cm.  Studenci skonstruowali go samodzielnie.

Można by pomyśleć, że po zbudowaniu robota czeka nas tylko fajna zabawa związana z rywalizacją na zawodach. Nic bardziej mylnego, gdyż pomiędzy zawodami ciągle pracujemy nad ulepszaniem robota. Stale robimy jakąś burzę mózgów  dodaje Mateusz Piotrzkowski z Magnat Cyber Forge Team.

Warto dodać, że Magnat Cyber Forge Team w składzie: Piotr Krzemiński, Mateusz Piotrzkowski oraz Szymon Zagórnik wygrała w Robomaticon w swojej konkurencji trzeci raz z rzędu. Młodzi robotycy już szykują się na Robotchallange, które za 2 tygodnie odbędą się w Wiedniu.

O rywalizacji między Politechniką Warszawską a Gdańską słyszałem już jakiś czas temu i nie ukrywam, że jak drużyna wraca z kolejnym zwycięstwem to daje mi to niemałą satysfakcję jako jednemu ze sponsorów oraz jako mieszkańcowi Trójmiasta. Mam nadzieję, że najbliższe zawody w Wiedniu przyniosą drużynie PG sukces na skalę europejską mówi Marek Andrzej Pukaluk, Prezes Zarządu Magnat Sp. z o.o., jeden ze sponsorów drużyny.

Ogólnopolski Turniej Robotów Mobilnych Robomaticon 2013 odbył się po raz trzeci. Młodzi otrzymali nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Za pierwsze miejsce Magnat Cyber Forge Team zgarnęli bon na 1000 zł.  Pula nagród w całym turnieju wynosiła 15 tys. złotych.

Więcej informacji:  fanpage Magnat Cyber Forge Team oraz  www.mcft.eu. Informacje o  Enovie dla Profesjonalistów znajdują się na stronie www.enova.pro.

Polecamy:

Studenci Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki zajęli pierwsze miejsce na zawodach T-BOT 2013

Studenci PG mistrzami i wicemistrzami na Międzynarodowych Zawodach Robotic Arena 2012 we Wrocławiu

Źródło: Politechnika Gdańska;