Piąta edycja Samsung Irena Womens Run za nami

Piąta edycja Samsung Irena Womens Run za nami

Trudno wyobrazić sobie, żeby piąta edycja biegu Samsung Irena Women's Run mogła być lepsza. Zadowolone uczestniczki, malownicze otoczenie warszawskiej Agrykoli i zdrowy duch sportowej rywalizacji - tak wyglądał mały jubileusz największego w Polsce biegu dla kobiet.

Tegoroczna edycja przekroczyła najśmielsze oczekiwania - na starcie stanęło aż blisko 3 tysiące uczestniczek. Wszystkie panie pokonały pięciokilometrowy  dystans w dobrym czasie. Po raz piąty można było zobaczyć, że Polki kochają aktywność fizyczną.

Zwyciężczynią w tym roku została Dominika Nowakowska pokonując trasę w 16 minut i 37 sekund. Drugie miejsce zajęła ubiegłoroczna zwyciężczyni  Aleksandra Jakubczak uzyskując czas 17 minut i 27 sekund. Na podium stanęła również Ewa Chreścionko przekraczając metę po 17 minutach i 36 sekundach. Wszystkie trzy panie otrzymały nagrody w postaci najnowszego smartfona Samsung GALAXY S5 oraz opaski Gear Fit gadżetu niezbędnego dla każdej miłośniczki aktywności fizycznej. Dodatkowo, wszystkie uczestniczki otrzymały pamiątkowe medale oraz certyfikaty uczestnictwa.

Celem tegorocznej edycji Samsung Irena Women's Run było szerzenie idei aktywności fizycznej oraz promowanie zdrowego trybu życia wśród Polek. W biegu wzięły udział kobiety w różnym wieku oraz mające różny poziom kondycji fizycznej.

Podczas tegorocznego wydarzenia nie mogło zabraknąć patronki honorowej biegu - mistrzyni Ireny Szewińskiej. Legenda polskiego sportu może być inspiracją dla pań rozpoczynających przygodę z bieganiem. Podczas Samsung Irena Women's Run wspierała wszystkie uczestniczki i dodawała im otuchy niezbędnej do przebiegnięcia tego dystansu.

W tym roku panie biegły w szczytnym celu. 50 000 zł ze sprzedaży pakietów startowych została przeznaczona dla fundacji wielokrotnej medalistki paraolimpijskiej Katarzyny Rogowiec, która pomaga osobom niepełnosprawnym, chorym i zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz aktywizuje środowiska pełnosprawne na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Na warszawskiej Agrykoli na Gości czekały liczne atrakcje przygotowane przez Samsung. Na stoisku Pięknie Proste, mogli oni przekonać się jak nowoczesna technologia ułatwia życie. Z kolei na stoisku Mistrzowie Kodowania, wszystkie mamy mogły dowiedzieć się jak zarazić swoje pociechy pasją do zgłębiania tajników kodowania.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom tegorocznej edycji biegu Samsung Irena Women's Run oraz życzymy energii i zapału do uprawiania sportu każdego dnia.