Nils Frommhold i Diana Riesler najlepsi w Gdyni

Nils Frommhold i Diana Riesler najlepsi w Gdyni

Pierwsze w historii Polski zawody z cyklu IRONMAN 70.3 wygrał Nils Fromhold. Drugi na mecie był reprezentant Ukrainy Anton Blokhin, trzecie miejsce zajął Miłosz Sowiński. Wśród kobiet triumfowała Diana Riesler z Niemiec, z ponad dziesięciominutową przewagą nad Polkami - Pauliną Kotficą i Ewą Komander. Gdyńskie zmagania triathlonistów wspierała Enea, sponsor oficjalny zawodów.

W zawodach wzięło udział ponad 1800 triathlonistów, startowała czołówka światowego triathlonu oraz najlepsi zawodnicy z Polski. Etap pływacki najszybciej pokonał Nils Frommhold, który z każdą kolejną konkurencją powiększał przewagę nad rywalami. Jako drugi w strefie zmian zameldował się Anton Blokhin. Pierwszym z Polaków na gdyńskiej plaży był Mistrz Polski na tym dystansie - Kacper Adam. Na wyścigu kolarskim klasyfikacja nie uległa zmianie. Nils Frommhold potrzebował zaledwie 2 godzin i 5 minut, aby pokonać odcinek 90 kilometrów. Na trasę półmaratonu wybieg z kilkuminutową przewagą nad Antonem Blokhinem. Niemal równocześnie na Skwer Kościuszki wjechali Kacper Adam i Mikołaj Luft. Zaraz po wyjściu ze strefy zmian, Luft wyprzedził Adama. Cały wyścig wygrał Nils Frommhold z czasem 3:54:07, co jest nowym rekordem trasy. Poprzedni rekord należał do Andreasa Raelerta i wynosił 3:54:44.

W rywalizacji Pań bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka Niemiec Diana Riesler. Po pływaniu najszybciej na trasę kolarską wyruszyła Polka - Paulina Kotfica. W pogoni za nią ze stratą jednej minuty wyjechały Diana Riesler i Ewa Komander. Riesler szybko dogoniła Kotficę i etap kolarski pokonała najszybciej ze wszystkich zawodniczek. Na półmaratonie Riesler powiększyła przewagę nad Polkami i wbiegła na metę z czasem 4:23:01. Druga na metę wbiegła Paulina Kotfica, a trzecia Ewa Komander.

Swój debiut w triathlonie zaliczył Jasiek Mela, społecznik i podróżnik. Trasę kolarską oraz półmaraton pokonał przy pomocy protez ortopedycznych. Na mecie został powitany owacją na stojąco, przez kibiców zgromadzonych na mecie. W zawodach wzięli udział m.in.: aktorzy, Karolina Gorczyca i Jakub Wesołowski, prezenterzy Beata Sadowska i Maciej Dowbor.

Tysiącom kibiców i plażowiczom w Gdyni towarzyszyła Enea ze swoją hawajską strefą aktywności. Przez dwa dni zawodów dorośli korzystali z zajęć fitness, jogi, brali udział w warsztatach tańca hula - wszystko przy dźwiękach hawajskiej muzyki. Najmłodsi mogli poczuć się jak triathloniści, próbując swoich sił na specjalnym torze przeszkód, korzystali z zajęć z animatorami. W Gdyni nie zabrakło pozytywnej energii.