FinTech i innowacje: ważne spotkanie liderów świata finansów, przedstawicieli władz i właścicieli startupów
“Nowe technologie i rozwiązania łączą świat fizyczny, cyfrowy i biologiczny w sposób, który całkowicie przeobrazi ludzkość. Do jakiego stopnia będzie to transformacja pozytywna, zależeć będzie od tego, jak będziemy sobie radzić z niebezpieczeństwami i możliwościami, które podczas tej przemiany napotkamy.” mogli usłyszeć uczestnicy otwarcia tegorocznego Światowego Forum Gospodarczego w Davos, które w całości było poświęcone 4. rewolucji przemysłowej.
Wydarzenie ma na celu zgromadzić ludzi przemysłu, przedsiębiorców, właścicieli startupów, naukowców, inwestorów venture capital z sektora prywatnego i publicznego, twórców inkubatorów, akceleratorów, parków naukowo-technologicznych, przedstawicieli rządu i samorządów terytorialnych. Impact’16 ma ambicję by stać się nowoczesną platformą do wielostronnego porozumienia, dialogu, nawiązywania kontaktów i budowania trwałych relacji, które mamy nadzieję zaowocują w niedalekiej przyszłości. Jednak chodzi nie tylko o networking – specjalistyczne panele merytoryczne mają być bardzo mocnym punktem programu, dla którego warto poświęcić dwa dni w czerwcu i przyjechać do Krakowa.
Wśród gości których nazwiska trzeba koniecznie wymienić znaleźli się: Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki, David Plouffe z firmy UBER wcześniej odpowiedzialny za sukces kampanii Baracka Obamy, Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska, Burton Lee z Uniwersytetu Stanforda, Janusz Filipiak Prezes Comarch, a także Michał Sołowow, Tomasz Zaboklicki Prezes Pesa Bydgoszcz czy wreszcie Matteo Rizzi reprezentujący największą na świecie konferencję branży FinTech – FinTechStage. Bardzo ciekawie zapowiada się sekcja poświęcona FinTech. Będzie można posłuchać Jona Soberga, Zbigniewa Jagiełłę Prezesa PKO BP, Stanisława Kluzę Prezesa BOŚ Banku, Pawła Kuskowskiego z Coinfirm.io, Grzegorza Długosza z BLIK oraz Tomasza Krajewskiego ze SkyCash.
Cel i przyszłość
Organizatorzy mają nadzieję, że ta i kolejne podobne konferencje wpłyną pozytywnie na rozwój rynku nowych technologii ale też na promocję i popularyzację innowacyjnego podejścia do rozwoju gospodarki. Przykład z naszego regionu, o którym będzie mowa na kongresie to Estonia, prowadząca jeden z najbardziej odważnych projektów e-Government na świecie. Cyfryzacja to obok m.in. FinTech, IoT, transportu i logistyki, medycyny i przemysłu kreatywnego jeden z tematów, wokół których spotkają się polscy i światowi eksperci. W ramach tego punktu programu zaprezentowany zostanie model cyfryzacji w Wielkiej Brytanii, Austrii ale i potencjał jaki w tym obszarze daje technologia Blockchain, którą interesuje się nasze Ministerstwo Cyfryzacji. Minister Anna Streżyńska widzi szansę dla polskich innowacji także w uwolnieniu danych gromadzonych przez instytucje publiczne i z pewnością i o tym usłyszymy.
Liczymy na to, że dzięki zaangażowaniu kluczowych aktorów odpowiedzialnych za przestawienie gospodarki na nowoczesne tory, Impact’16 wywrze duży wpływ na wzrost innowacyjności w Polsce. Ma udowodnić, że w Polsce też można rozwijać biznes – a często nawet lepiej i z większymi sukcesami niż w krajach strefy euro.
Wstęp na konferencję jest bezpłatny ale liczba miejsc jest ograniczona, zatem trzeba wcześniej zarejestrować się i zgłosić chęć udziału na: