Apple za darmo wymienia wadliwe baterie w iPhone’ach 6s
Apple w oświadczeniu informuje, że chodzi o smartfony wyprodukowane między wrześniem a październikiem 2015 roku. W modelach wyprodukowanych w tym czasie użytkownicy zgłaszali problemy ze swoimi smartfonami. Urządzenia wyłączały się, mimo że ikona wskazywała naładowaną baterię.
"Jeśli problem dotyczy Twojego iPhone’a 6s, skontaktuj się z autoryzowanym serwisem Apple" - dodano. Podkreślono, że naprawy nie można dokonać poprzez sieci komórkowe. Użytkownicy dostali dokładną instrukcję, w jaki sposób mogą oddać swoje urządzenia do serwisu. Najpierw trzeba zrobić kopię zapasową iPhone'a. Potem wyłączyć funkcję "Find My iPhone" i skasować całą zawartość. Osoby, które wcześniej zdecydowały się na wymianę baterii mogą skontaktować się z Apple, aby sprawdzić, czy przysługuje im zwrot kosztów.
Problem z bateriami w smartfonach dotyczy nie tylko Apple'a. 10 października koncern Samsung poinformował o czasowym wstrzymaniu produkcji modelu smartfona Note 7. "Ponieważ bezpieczeństwo konsumentów pozostaje naszym priorytetem, Samsung prosi wszystkich partnerów na całym świecie, aby zatrzymać sprzedaż i wymianę Galaxy Note 7 na czas trwania dochodzenia" – podała firma. Koncern zaapelował też do użytkowników Note 7 o wyłączenie aparatów. Powodem takiej decyzji były baterie, które zapalały się lub eksplodowały podczas ładowania.
Jak podaje agencja Reutera, decyzja koncernu o wycofaniu z rynku modelu Galaxy Note 7 wpłynęła znacząco na giełdową wartość spółki. We wtorek 11 października zmniejszyła się ona aż o 18 miliardów dolarów. Analitycy szacują, że wycofanie smartfonów z rynku może kosztować Samsunga nawet 17 mld dolarów. W ciągu ostatniego tygodnia akcje południowokoreańskiej firmy spadły na giełdzie o ponad jedną dziesiątą. Zdaniem ekspertów wpadka Samsunga może się okazać korzystna dla innych firm produkujących telefony z systemem operacyjnym Android, takich jak np LG Electronics, czy Google.