Bogaci się bogacą. Ranking 25 najzamożniejszych rodzin świata
Ranking 25 najbogatszych rodzin świata podał Bloomberg. Najbogatsza rodzina świata ma łącznie 25 mld dol. Nie na koncie, ale o tyle więcej niż miała. Tak, podczas pandemii o tyle rynkowo „urosła”. Czy jej członkowie mają się więc czym kłopotać?
Na szczycie listy znajduje się rodzina Waltonów. To właściciele Walmarta, największej detalicznej sieci sklepów w USA. Łącznie rodzina posiada 215 miliardów dolarów. Pandemia jej nie zaszkodziła, bo Walmart dość szybko przestawił się na sprzedaż online i zrobił to dobrze. Zyski wzrosły.
Druga na liście rodzina to Marsowie. Nie mają powodów do narzekania, bo ich majątek wart jest 120 miliardów dolarów. Sprzedaż produktów tak doskonale znanych marek, jak Mars, Snickers, M&M’s, Milky Ways, Uncle Ben’s, Whiskas, Pedigree, wzrosła.
Na trzecim miejscu podium znalazła się familia Kochów. Właściciele Koch Industries nieco stracili na kryzysie COVID-19, ale niewiele, nie na tyle, by się martwić. Wciąż są na plusie, a konkretnie mają 110 miliardów dolarów. Interesy robią w biznesie naftowym, chemicznym, energetycznym, gazowym i nawozowym.
Dalej już nie jest już wyłącznie po amerykańsku. Czwarte miejsce zajmują Saudowie z Arabii Saudyjskiej. Rodzina rządząca naftowym krajem od 70 lat ma 95 miliardów dolarów. Jedynym zgrzytem może być to, że rodzinę tworzy 15 tys. osób.
Kolejna rodzina, z głową w postaci Mukesha Ambani, prezesa naftowego giganta Reliance Industries, powiększyła swój majątek o prawie 60 proc. dzięki inwestycjom. Dodajmy: dokonanym w czasie pandemii koronawirusa.
Kolejne miejsca w top 10 zajęły rodziny Hermes, Wertheimer (właściciele Chanel) i rodzina Albrechtów (Aldi).
A na dalszych miejscach listy 25 uplasowali się Thomsonowie (właściciele agencji Thomson Reuters), rodzina Hoffmannów i Oeri (Roche), ród Mulliez (Auchan), Johnson (SC Johnsons), Quandt (BMW), Rausing (Tetra Pak), ród Ferrero (Nutella) i Lee (Samsung).