Wojna w Ukrainie. Z gry wideo znika malowanie rosyjskiego śmigłowca
„W związku z bieżącymi wydarzeniami wyłączyliśmy system misji tygodniowych w tym tygodniu i nagroda z tego tygodnia jest niedostępna do odblokowania” - napisało studio Dice, twórca gry Battielfied 2042, w wiadomości na Twitterze.
Nagrodą za wypełnienie określonych w misji zadań była skórka „grin reaper” do śmigłowca Mi-24 występującego w grze, czyli element graficzny, którym można zmienić wygląd modelu. Mi-24 to rosyjskie śmigłowce, które biorą udział w rosyjskiej wojnie w Ukrainie.
Skórka będzie jednak dostępna dla graczy, którzy odblokowali ją przed wydaniem oświadczenia przez Dice.
Twórcy gier przeciwko wojnie w Ukrainie
To kolejny przykład, jak branża gier wideo reaguje na wypowiedzenie wojny Ukrainie przez Rosję. Wcześniej polskie studio CD Projekt przeznaczyło na pomoc humanitarną Ukrainie 1 mln złotych.
Studio 11 bit studios, twórca gry o tragedii cywilów na wojnie "This War of Mine" poinformowało, że przeznaczy 100 proc. dochodu ze sprzedaży gry na pomoc Ukrainie. Tytuł Polaków szybko wskoczył na jedną z najchętniej kupowanych gier na platformie Steam, pomimo że jej premiera miała miejsce w 2014 roku.
Studio Wargaming, twórca niezwykle popularnej gry World of Tanks z Białorusi zwolnił w trybie natychmiastowym dyrektora kreatywnego. Siergiej Bukowski publicznie wyraził poparcie dla Rosji w wojnie z Ukrainą. Studio przekazało także 1 mln dolarów na rzecz ukraińskiego Czerwonego Krzyża.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.