KHNP przypomina o swojej ofercie na polską elektrownię atomową. „Spełnia wszystkie potrzeby Polski”
Korea Hydro & Nuclear Power podtrzymuje ofertę, którą złożył polskiemu rządowi na budowę 6 reaktorów generacji III+ APR1400 o mocy 8 400 MW w ramach programu Polskiej Energetyki Jądrowej, poinformował nowy prezes dr Jooho Whang podczas pobytu w Warszawie.
– Nie mamy wątpliwości, że KHNP jest najlepszym partnerem dla Polski w projekcie projektu budowy pierwszych elektrowni jądrowych. Koreańska technologia jądrowa jest zaawansowana i bezpieczna, ale przede wszystkim spełnia wszystkie potrzeby Polski. Nasze możliwości i sukcesy na arenie międzynarodowej zostały zademonstrowane przy projekcie budowy elektrowni jądrowej Barakah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który został zrealizowany na czas i w planowanym budżecie – powiedział Whang.
KHNP rozmawia z polskim rządem
Prezes KHNP podczas wizyty w Warszawie spotkał się z pełnomocnikiem rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Mateuszem Bergerem oraz wiceminister klimatu i środowiska Anną Łukaszewską-Trzeciakowską.
W czerwcu KHNP deklarowało, że jest gotowe objąć pewien udział kapitałowy w polskim projekcie elektrowni jądrowej w przypadku wyboru jej oferty. Zakładało też 40 proc. udziału polskich firm w budowie pierwszego bloku jądrowego.
Elektrownie w Korei Południowej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich
KHNP wybudowała i zarządza w Korei 24 blokami jądrowymi, jest także odpowiedzialna za budowę elektrowni jądrowej Barakah, która jest pierwszą tego typu inwestycją w ZEA. W grudniu 2020 roku blok 1 osiągnął 100 proc. mocy i wytwarza obecnie 1400 MW energii elektrycznej.
KHNP (Korea Hydro & Nuclear Power) jest państwową firmą z blisko 50-letnim doświadczeniem w budowie i eksploatacji elektrowni jądrowych. Zaangażowanie spółki obejmuje budowę 34 bloków elektrowni jądrowych w Korei Południowej i za granicą.