Stadion w Gdańsku bez protestów
"Dokładnie o północy 6 kwietnia br. minął termin składania ewentualnych protestów w przetargu na II etap budowy stadionu. Żadna z firm, które złożyły ofertę wyższą od zwycięskiego polsko- niemiecko-austriackiego konsorcjum (kwota 521 mln 794 tysiące brutto), nie odwołała się od wyniku przetargu" - poinformował rzecznik spółki BIEG 2012 nadzorującej w Gdańsku inwestycje związane z budową stadionu Michał Kruszyński.
Umowa ze zwycięskim konsorcjum złożonym z firm Hydrobudowa Polska S.A., Hydrobudowa 9, Alpine Bau Deutschland AG Berlin, Alpine Bau GmbH Austria i Alpine Construction Polska Sp z o.o. zostanie podpisana w najbliższy piątek.
Generalny wykonawca będzie miał 30 dni, od daty podpisania umowy, na wejście na plac budowy. Prace ziemne, które prowadzi firma Wakoz, nie będą miały wpływu na prace budowlane, ponieważ wszystkie działania zostały zaplanowane w taki sposób, aby firmy nie przeszkadzały sobie w procesie realizacji zadań - informuje Kruszyński.
Pierwszy etap prac, roboty ziemne, rozpoczęto już w połowie grudnia minionego roku.
Obiekt, na którym mają być rozegrane trzy mecze w grupie i ćwierćfinał Euro-2012, ma powstać kosztem ponad 600 milionów złotych i ma być gotowy do końca 2010 roku. Projekt budowlany stadionu (92 tomy), powstał w firmie Rhode-Kellermann-Wawrowsky.
pap, keb