Dodatek solidarnościowy. Jak składać wnioski o dodatek solidarnościowy?
Dodatek solidarnościowy. Co to jest dodatek solidarnościowy?
Dodatek solidarnościowy to nowa forma pomocy rządowej związanej z kryzysem koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego śmiertelną chorobę COVID-19. Dodatek solidarnościowy to ustawa, dzięki której na pomoc mogą liczyć także bezrobotni. Uchwalił ją parlament, a prezydent Andrzej Duda podpisał w tym tygodniu czerwca 2020 roku.
Dodatek solidarnościowy. Po co jest dodatek solidarnościowy?
Dodatek solidarnościowy ma zminimalizować straty związane z kryzysem gospodarczym.
Dodatek solidarnościowy ma pomóc przetrwać
Dodatek solidarnościowy. Kto może z skorzystać z dodatku solidarnościowego?
Z dodatku solidarnościowego mogą korzystać zatrudnieni na umowie o pracę, którzy po 15 marca 2020 roku zostali zwolnieni z pracy (rozwiązane z nimi umowę o pracę).
Dodatek solidarnościowy. Ile wynosi dodatek solidarnościowy?
Od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 roku bezrobotni będą otrzymywać 1,4 tys. zł miesięcznie brutto, pod warunkiem, że w 2020 roku pod ubezpieczenia społeczne z tytułu stosunku pracy co najmniej 60 dni.
Dodatek solidarnościowy z pomocą ZUS
Dodatek solidarnościowy. Jak złożyć wniosek o dodatek solidarnościowy?
Proces wnioskowania o dodatek solidarnościowy jest zautomatyzowany. Wnioski składa się za PUE ZUS.
Dodatek solidarnościowy. Czy pracownicy ZUS pomogą złożyć wniosek?
Tak, ktokolwiek będzie miał problem ze złożeniem wniosku, otrzyma pomoc od ZUS. „Jeżeli ktoś nie ma dostępu do internetu, czy nie korzystał z PUE lub ma inne techniczne problemy czy obawy, może założyć profil na PUE w placówce ZUS. Nasi pracownicy w razie potrzeby pomogą przesłać wniosek elektronicznie, w placówce można też potwierdzić sam profil zaufany, który służy do elektronicznego podpisania wniosku – zadeklarował na łamach Interii Paweł Żebrowski, rzecznik prasowy ZUS.