W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza, nowotwór krwi, czyli białaczka.
Tę okrutną diagnozę słyszy rokrocznie ponad 10 000 dorosłych, młodzieży i dzieci. Dla wielu z tych osób jedyną szansą na wyzdrowienie jest pomoc zupełnie obcej osoby, zarejestrowanej, jako potencjalny dawca szpiku gdzieś w Polsce lub na świecie. Akcja jest realizowana z myślą o tych wszystkich pacjentach, dla których jedyną szansą na wyleczenie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Naszym marzeniem i celem jest zjednoczenie wielu osób z całej Polski poprzez szerzenie idei dawstwa szpiku. Głęboko wierzymy, że dzięki wsparciu Auchan Polska i zaangażowanych w akcje pracowników wspólnie zwiększymy świadomość Polaków i zwrócimy uwagę na tak ważny temat jakim jest zachorowalność na nowotwory krwi.
Aby zwiekszyć szanse na życie osób chorych obecnie i w przyszłości Fundacja DKMS Polska i Auchan Polska już czwarty raz łączą swoje siły. Podczas poprzednich akcji rejestracji na akcjach w Auchan do grona nowych potencjalnych dawców szpiku dołączyło już 13900 osób, a już 12 z nich zostało realnymi dawcami dając szansę na życie potrzebującym pacjentom. W dniach 10-11.05.2014 r. odbędzie się kolejna czwarta edycja projektu, która będzie miała miejsce w 25 hipermarketach Auchan na terenie całej Polski.
Urodzinowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan Polska
Podczas weekendu w hipermarketach Auchan będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Rejestrację potencjalnych dawców będą wspierać pracownicy-wolontariusze Auchan.
Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:
Data: sobota, niedziela (10-11.05.2014 r.)
Godziny: 10.00 18.00
Kto może zostać dawcą?
Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi).
Rejestracja i co dalej?
Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości
z nr PESEL.Rejestracja polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, pobraniu wymazu z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka i wypełnieniu formularza z danymi osobowymi, zajmuje tylko chwilę. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej. Jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia.