Dodał, że do tej pory zainteresowanie inwestowaniem w naszym kraju wyrazili przedstawiciele z branży kosmetycznej, bankowej, lotniczej, transportowej, a także producenci ekspresów do kawy i sprzedawcy nieruchomości. - Chcemy również poprzez wasz kraj rozwinąć współpracę m.in. z Rosją czy Europą Wschodnią - zaznaczył.
Wiceprezydent Pracodawców RP Janusz Pietkiewicz powiedział, że wymiana handlowa między Polską a Monako jest obecnie bardzo mała. - Stąd dzisiejsze spotkanie, aby tę sytuację zmienić - podkreślił.
Wyjaśnił, że oba kraje chcą rozpocząć współpracę także w dziedzinie kultury i turystyki. - Polska jest bardzo atrakcyjnym gospodarczo krajem oraz chłonnym rynkiem, który oczekuje bezpośrednich inwestycji kapitałowych. Nasi przedsiębiorcy również mogą skorzystać biznesowo w Monako - powiedział.
PKB na jednego mieszkańca Monako wynosi ok. 70 tys. dolarów amerykańskich rocznie. Kraj ten słynie głównie z usług, zwłaszcza bankowych, turystycznych i handlu nieruchomościami. Monako jest siedzibą wielu firm zagranicznych i banków, m.in. ze względu na korzystne przepisy podatkowe.pap, ps