W Serwisie Światowym zamkniętych zostanie pięć działów: albański, macedoński, serbski, portugalski dla Afryki i angielski dla Karaibów. Serwis zatrudnia ok. 2,4 tys. pracowników. Zwolnienia mają zaoszczędzić 46 mln funtów rocznie. BBC nadal będzie nadawać w 32 obcych językach m.in. rosyjskim, ukraińskim i farsi (perskim), choć programy w niektórych mogą zostać okrojone. Badania słuchalności wskazują, iż audycje docierają do około 180 mln słuchaczy w świecie i są ważnym źródłem wiadomości w państwach, w których media są sterowane przez rząd.
Polski serwis BBC, działający od czasów drugiej wojny światowej, został zamknięty z końcem 2005 roku razem z czeskim, węgierskim, słowackim, słoweńskim, chorwackim, kazachskim i tajlandzkim.
Związek zawodowy dziennikarzy NUJ (National Union of Journalists) organizuje w środę pikietę przed siedzibą zagranicznych serwisów BBC (Bush House) w centralnym Londynie. NUJ interweniował też w Izbie Gmin.
W poniedziałek zarząd oficjalnie ogłosił o zmniejszeniu działalności BBC Online o 25 proc. Budżet działu zmniejszy się ze 137 mln funtów do 103 mln funtów do roku obrachunkowego 2013-2014. Znikną niektóre blogi, fora, strony i portale. W BBC Online ma być mniej sportu i showbiznesu, a za to więcej kultury i sztuki.pap, ps