Pod koniec lutego resort skarbu zdecydował o odstąpieniu od negocjacji w sprawie sprzedaży 85 proc. akcji Intraco. Wcześniej dopuściło do nich trzy podmioty: Bergold Holding, Griffin Topco oraz konsorcjum Wogorbi Finance i Radius Projekt. Due diligence Intraco (badanie spółki) przeprowadzał też m.in. JW Construction.
Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz mówił w połowie marca, że MSP rozważa powrót do negocjacji z inwestorami w sprawie sprzedaży akcji Intraco lub też włączenie tej spółki do holdingu nieruchomościowego. - Intraco zostanie włączone do tworzonego holdingu nieruchomościowego, który ma trafić w tym roku na giełdę. Do oferty publicznej powinno dojść pod koniec roku - powiedział szef resortu skarbu. Grad dodał, że prospekt emisyjny holdingu nieruchomościowego powinien trafić jesienią do Komisji Nadzoru Finansowego.
W skład holdingu nieruchomościowego wejdzie siedem spółek Skarbu Państwa: Towarzystwo Obrotu Nieruchomościami AGRO, Dipservice, COBO, Składnica Księgarska, Kaskada, AGRO oraz Intraco.
Intraco zajmuje się wynajmem lokali biurowych w stolicy. Spółka ma ponad 35-letnie doświadczenie w tym zakresie; wynajmuje lokale firmom polskim, zagranicznym oraz instytucjom państwowym. Jest właścicielem m.in. biurowca w centrum Warszawy, który ma 39 kondygnacji o łącznej powierzchni do wynajęcia ponad 20 tys. m kw.
pap, ps