Wraz z komisją międzyzakładową Solidarności w Morlinach, prezydium zarządu regionu ma omówić wspólny plan działania w obronie zagrożonych miejsc pracy - podano w komunikacie. We wtorek grupa Animex S.A. do której należą zakłady mięsne w Morlinach podała, że w ramach restrukturyzacji zwolnionych zostanie 230 osób ze likwidowanego działu produkcji wołowiny.
Jak powiedział w środę rzecznik grupy Animex S.A. Andrzej Pawelczak, kierownictwo firmy jest w stałym kontakcie z przedstawicielami związków Solidarność i OPZZ, by rozmawiać o sytuacji w zakładzie po zapowiedzi zwolnień. Zarząd firmy twierdzi, że restrukturyzacja zakładów w Morlinach jest konieczna, gdyż produkcja wołowiny stała się nieopłacalna i firma chce się skoncentrować na produkcji wieprzowiny i drobiu.
Pawelczak dodał, że Animex zapewni wszelką pomoc prawną zwalnianym pracownikom. Będzie także współpracował z Powiatowym Urzędem Pracy w Ostródzie, by szukać możliwości zatrudnienia zwalnianych pracowników. Podkreślił, że zorganizowany zostanie punkt informacyjny, w którym pracownicy będą mogli uzyskać informacje o możliwych innych miejscach pracy. Zakłady mięsne Morliny zostały kupione przez grupę Animex SA w 2005 roku. Wcześniej właścicielem firmy było hiszpańskie Campofrio. W Morlinach pracuje 1036 osób.
eb, pap