Szachy czy chińczyk? Planszówki wracają do łask. Zaczynamy doceniać zarówno ich charakter rozrywkowy, jak i - przede wszystkim - edukacyjny. Gry planszowe ćwiczą umysł oraz uczą kultury towarzyskiej, której dzisiaj brakuje młodym.
Kiedy gramy w planszówki, mamy bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Zabawa nie tylko wywołuje w nas emocje - dzięki niej otwieramy się i uczymy budować relacje towarzyskie. Co więcej, granie w gry planszowe angażuje nas do myślenia strategicznego, planowania i przewidywania. Dlatego tak bardzo poleca się je dzieciom i młodzieży. Dzięki grze młody człowiek nabiera też dystansu do życia oraz uczy się cierpliwości.
Warto, aby planszówki stały się popularniejsze wśród polskich rodzin. Jak mówi serwisowi infoWire.pl Andrzej Sołtysiak z Towarzystwa Miłośników Gier Umysłowych:,,Wspólne granie w gry sprzyja zacieśnianiu więzi rodzinnych. Podczas zabawy rodzice poznają swoje dziecko - jego charakter, temperament oraz umiejętność przegrywania". Mama i tata powinni zaznajamiać swoje pociechy już od ich najmłodszych lat z prostymi łamigłówkami i układankami, które rozwijają intelektualnie i pobudzają wyobraźnię. Nie należy jednak narzucać dziecku, w co ma grać. Trzeba pozostawić mu wolny wybór.
Granie w gry poleca się także seniorom.,,Dla nich jest to »aerobik umysłu«. Człowiek aktywny intelektualnie polepsza i przedłuża sprawność umysłową" - podkreśla ekspert.
Źródło: infoWire.pl