Jeśli jest w domu pomieszczenie, w którym nie możemy sobie pozwolić na niepraktyczne rozwiązania, to jest to kuchnia. Podczas gotowania wszystko musi być pod ręką. Źle zorganizowane przechowywanie to początek chaosu - zachlapane blaty, zabrudzona podłoga i dużo niepotrzebnego zamieszania. Co możemy zrobić, żeby przygotowywanie posiłków było czystą przyjemnością, a nie początkiem bałaganu? Z pomocą przychodzą nam funkcjonalne akcesoria.
Kuchnia to stanowisko pracy
Organizowanie przestrzeni w kuchni zacznij od blatu roboczego, którego idealne miejsce jest obok kuchenki i w pobliżu zlewu. To Twoje centrum dowodzenia i kuchenny środek ciężkości - to tutaj przygotowujesz potrawy. Zastanów się, po co sięgasz najczęściej i tak zaplanuj system szafek, wieszaków i uchwytów ułatwiających trzymanie najważniejszych rzeczy pod ręką. Szeroka gama uzupełniających akcesoriów wyposażenia wnętrz pozwala w praktyczny sposób wykorzystać każdy element przestrzeni, a designerzy ciągle głowią się, jak jeszcze ułatwić nam życie.
Na widoku i pod ręką
Nie wolno nie doceniać przestrzeni z możliwym do wykorzystania potencjałem do przechowywania, jaką są ściany i inne powierzchnie płaskie. Te rzadko wykorzystywane płaszczyzny mogą stać się idealnym sposobem na zaoszczędzenie czasu i ograniczenie krzątania się po kuchni do minimum. Często korzystasz z przypraw? Nie chowaj ich za każdym razem do szafki - metalowa listwa nad blatem i magnetyczne pojemniki to wygodna i praktyczna droga na skróty. Pokrywki od talerzy lądują na dnie najniższej szuflady? Świetnie odnajdą się na specjalnym wieszaku zamocowanym na ścianie. Praktyczne drążki umożliwią Ci podwieszanie najczęściej używanych kuchennych utensyliów takich jak drewniane łyżki, kubki, a nawet doniczki ze świeżymi ziołami. Jeśli w ten sposób wydobędziesz choć część przyborów kuchennych z szafek, zaoszczędzisz sporo cennego czasu i nerwów traconych na szukanie najpotrzebniejszych rzeczy.
W ukryciu
W dobrze zorganizowanej kuchni równie ważne jest to, czego nie widać. Wybór idealnej zabudowy to zaledwie pierwszy krok - dopiero w jej wnętrzu kryje się cały uporządkowany wszechświat perfekcyjnej pani lub pana domu. Zamiast plątaniny sztućców, przyborów kuchennych, różnych opakowań i otwieraczy wrzuconych do szuflad i szafek możesz mieć zdyscyplinowaną, poręczną i praktyczną przestrzeń przechowywania. Obecnie producenci dysponują szeroką gamą wkładów na sztućce i akcesoria, bloków na noże i przyprawy, a nawet funkcjonalnych uchwytów na folię znajdujących uznanie u wszystkich, którym zdarza się gotować na zapas lub codziennie rano pakują dzieciom kanapki do szkoły - Bukowe, lakierowane drewno wykorzystane w organizerach do szuflad linii WOOD'IN'SET jest alternatywą dla plastikowych i metalowych pojemników. Ten najwyższej jakości naturalny materiał, przyjemny dla oka design oraz funkcjonalna segregacja akcesoriów kuchennych, pozwala na uzyskanie nie tylko porządku, ale i pełnej harmonii we wnętrzu. W końcu, kiedy tworzymy kuchnię marzeń, nie warto iść na kompromisy w kwestii detali wykończenia. O nowych możliwościach organizowania wnętrza szuflad opowiada Joanna Repko z firmy GTV.
Szafki, szafeczki i funkcjonalne szuflady
Każdy gotujący wie, że w kuchni nie sposób przecenić również ergonomicznego systemu funkcjonalnych szuflad. Szuflady muszą być przede wszystkim ładowne i wygodne w użytkowaniu. Każde miejsce do przechowywania jest na wagę złota - im więcej uda nam się trzymać pod ręką, tym więcej czasu zaoszczędzimy. Jak można zoptymalizować przestrzeń przechowywania? Cienkie ściany boczne szafek Axis to elegancki detal, ale i powiększenie wewnętrznej pojemności.Odpowiednio wyprofilowane prowadnice umożliwiają zaś zwiększenie obciążenia nawet do 40 kg - takie parametry doceni każdy, kto chciałby w ten sposób przechowywać np. talerze lub inne elementy zastawy stołowej - podkreśla Joanna Repko z firmy GTV. Na jakie jeszcze udoskonalenia możemy liczyć w nowoczesnych szufladach? - Wysuwają się do końca bez ryzyka, że wyciągniemy je za daleko. Domykają się cicho i spowalniają podczas zamykania, więc możemy zapomnieć o irytującym trzaskaniu drzwiczkami i narażaniu cennej ceramiki na wstrząsy - dodaje ekspert GTV.
Jak się urządzić? Korzystajmy i pozwólmy przemyślanym rozwiązaniom pomagać nam w codziennym życiu. Nawet jeśli nie jesteśmy mistrzami organizacji, współczesny design wychodzi nam naprzeciw - także w kuchni - i zaprowadza tam porządek.
dostarczył infoWire.pl