Siódme LSE Polish Economic Forum jest organizowane przez polskich studentów z The London School of Economics and Political Science (LSE), jednej za najbardziej prestiżowych uczelni ekonomicznych na świecie. W gronie kilkuset delegatów najlepszych uczelni Wielkiej Brytanii oraz najważniejszych osobistości ze świata polskiej polityki i biznesu będzie się dzisiaj toczyć dyskusja dotycząca polskiej polityki i gospodarki. Jak w zeszłym roku informował GUS, dla migracji przełomowy był rok 2016 (danych za 2017 rok jeszcze nie ma). Wtedy to saldo migracji zagranicznych definitywnych (na pobyt stały) było dodatnie i wyniosło 1,5 tys., czyli więcej Polaków wróciło z emigracji niż wyjechało. Taką sytuację odnotowano po raz pierwszy w powojennej historii Polski.
Decyzjom młodych Polaków sprzyja zbliżający się Brexit i należący do najwyższych w Europie wzrost gospodarczy w Polsce na poziomie 4,6% w całym ubiegłym roku. Dlatego Bank Pekao SA, które już przyciągnęło kilku menadżerów z londyńskiego City chce dalej iść tym tropem i stąd udział w konferencji LSE Polish Economic Forum. Bank Pekao SA od momentu przejęcia w nim pakietu kontrolnego przez PZU oraz Polski Fundusz Rozwoju, stawia na innowacyjne podejście i młodych ambitnych menedżerów z doświadczeniami uzyskanymi w najlepszych międzynarodowych instytucjach finansowych. – Sprzyjamy rozwijaniu kariery w największym polskim banku międzynarodowym. Mamy ofertę dla osób, które myślą o powrocie i życiu w naszym kraju. Chciałbym pokazać, że w Polsce można się zawodowo rozwijać na wysokim poziomie – podsumowuje Michał Krupiński, prezes Banku Pekao S.A.
Jak tłumaczy prezes Michał Krupiński – również wcześniej pracujący w zagranicznych instytucjach finansowych – ważne jest, aby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom polskich obywateli, którzy pragną wrócić do kraju i tutaj wykorzystywać swoją wiedzę oraz cenne doświadczenie zawodowe zdobyte za granicą.
Już dzisiaj bank może pochwalić się menedżerami, którzy do Pekao przyszli z zagranicznych instytucji finansowych: Roksana Ciurysek-Gedir, wiceprezes banku odpowiedzialna za sektor Private Banking, wcześniej pracowała w londyńskim Credit Suisse; Piotr Wetmański – szef działu strategii w Pekao, zrezygnował z pracy w Bank of America Merrill Lynch; Mateusz Chmielewski, kieruje pracami Departamentu Prawnego, a poprzednio pracował w renomowanych kancelariach prawnych w Wielkiej Brytanii i Singapurze; Paweł Rzeźniczak obecnie Dyrektor Departamentu Relacji Inwestorskich, Strategii i Rozwoju Grupy, był menedżerem ds. bankowości inwestycyjnej w londyńskim oddziale Bank of America Merill Lynch oraz Royal Bank of Scotland w Londynie i Amsterdamie.
Temat tegorocznej edycji Forum nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości: „Stulecie niepodległości: romantyczne cele, realistyczne środki”. Forum odbywa się pod honorowym patronatem przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Antoniego Tajaniego, Ambasady RP w Londynie, Polskiej Rady Biznesu, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
i Banku Gospodarstwa Krajowego.