"Alicja Kornasiewicz była także odpowiedzialna za bankowość inwestycyjną Grupy UniCredit w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz pełniła funkcję Członka Komitetu Wykonawczego UniCredit Markets and Investment Banking" - informuje Pekao na swojej stronie internetowej. W latach 1993-1997 pracowała w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju, początkowo w Londynie jako Senior Banker, a następnie w Warszawie jako Dyrektor Przedstawicielstwa Banku na Polskę. W latach 1997-2000 zajmowała stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa; w latach 1998-1999 była przewodniczącą Rady Nadzorczej Pekao, a od listopada 2001 r. do czerwca 2008 r. przewodniczącą Rady Nadzorczej banku BPH.
Luigi Lovaglio jest członkiem zarządu Pekao od września 2003 r. Bank informuje, że Lovaglio ukończył ekonomię i handel na Uniwersytecie w Bolonii. W Grupie UniCredit pracuje od 1973 roku. W 1997 roku został mianowany szefem Departamentu Planowania Strategicznego Grupy UniCredit. Z Pekao rozpoczął współpracę w 1999 r. Jego głównym zadaniem było przeprowadzenie integracji Pekao w Grupie UniCredit. Lovaglio był także liderem projektu połączenia Pekao z bankiem BPH, zakończonego w listopadzie 2007 r. Od 2000 r. do 2003 r. był zastępcą prezesa i dyrektorem wykonawczym Bulbank, największego banku w Bułgarii.
Zarząd Pekao poinformował ponadto w czwartek, że akcjonariusz banku, UniCredit przedstawi w trakcie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Banku zwołanego na 19 kwietnia 2011 r. kandydatów na Członków Rady Nadzorczej Banku - Alicję Kornasiewicz i Alessandra Decio. W komunikacie podano także, że rezygnację z funkcji pełnionych w radzie nadzorczej banku złożył jej wiceprzewodniczący i sekretarz Federico Ghizzoni.
zew, PAP