Na jego miejsce Rada delegowała jednego ze swoich członków, Krzysztofa Skórę. Będzie on jednak pełnił funkcję prezesa zarządu najwyżej trzy miesiące. Zmiany mają zostać dokończone 24 lutego na kolejnym posiedzeniu Rady Nadzorczej. Tak przynajmniej sądzi członek RN Leszek Hajdacki. "W planowanym porządku obrad 24 lutego jest bowiem punkt +zmiany w zarządzie+ i jestem przekonany, że one nastąpią. (...) Ubolewam, że resort posiłkuje się doraźnymi zmianami, zamiast zaproponować nam kandydata, który docelowo będzie pełnił funkcję prezesa" - skomentował efekt piątkowego posiedzenia.
48-letni Krzysztof Skóra jest z wykształcenia ekonomistą. Ukończył studia podyplomowe Finanse i Bankowość w Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Ostatnio był skarbnikiem gminy Ruja. Wcześniej, w latach 1999 - 2002 był wiceprezesem zarządu należącej do KGHM Dolnośląskiej Spółki Inwestycyjnej (w latach 1995 -1997 był tam też dyrektorem departamentu polityki finansowej). Piastował również funkcję wiceprezesa zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W przeszłości był już ponadto członkiem Rady Nadzorczej KGHM Polska Miedź SA.
Rada Nadzorcza obradowała w nowym składzie. Na styczniowym Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy (NWZA) Skarb Państwa, główny akcjonariusz - dysponujący ponad 44 proc. akcji - wymienił swoich przedstawicieli w Radzie, powołując do niej pięciu nowych członków i pozostawiając jednego dotychczasowego przedstawiciela resortu.
Rada w piątek ukonstytuowała się. Jej przewodniczącym został Antoni Dynowski, wiceprzewodniczącym Maciej Kruk, a sekretarzem Józef Czyczerski (przewodniczący sekcji Krajowej Górnictwa Rud Miedzi NSZZ "Solidarność"), jeden z trzech reprezentantów załogi w radzie.
Obsadzając większość miejsc w Radzie Nadzorczej, Skarb Państwa ma wpływ na skład zarządu, ponieważ Rada Nadzorcza powołuje i odwołuje prezesa i jego zastępców.
Zarząd KGHM nadal będzie pracował w okrojonym składzie, gdyż pod koniec roku Rada Nadzorcza koncernu, w starym składzie, zawiesiła dwóch członków zarządu spółki - Wiktora Błądka oraz Andrzeja Kruga. Ten ostatni w zarządzie KGHM odpowiadał za sprawy pracownicze, natomiast Błądek, wcześniej prezes firmy, od połowy 2005 roku jest członkiem zarządu wybranym przez załogę.
W przypadku zawieszenia w obowiązkach członka zarządu, osoba taka nie bierze udziału w pracach zarządu, nie ma prawa podejmowania decyzji i reprezentowania spółki. Zachowuje natomiast prawo do wynagrodzenia.