-
Rurociąg „Przyjaźń” nadal zanieczyszczony. Sprzątanie zajmie 5-6 miesięcy
Jak poinformował pełnomocnik rządu ds. krytycznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski, rurociąg „Przyjaźń”, którym po polskiej stronie zarządza PERN, nadal nie został w pełni oczyszczony. Sytuacja jest poważna, a jej...
Twój portfelEnergetykaGospodarka -
Airbus rozbił bank nowym samolotem. Boeing zostaje w tyle
Airbus pokazał podczas Międzynarodowego Salonu Lotniczego nowy model samolotu z rodziny wąskokadłubowców. Po A321XLR (Xtra Long Range) już ustawiają się kolejki. Zamówienia złożyły, między innymi linie lotnicze Quantas.
Firmy i rynkiTwój portfelGospodarkaTransport -
Surowe kary za smog. Rząd walczy o czyste powietrze
Jak podaje Rzeczpospolita, prace nad nowelizacją Prawa Ochrony Środowiska trwały dwa dni. Rząd postanowił, że samorządy, które nie będą przestrzegać norm powietrza, zapłacą kary dochodzące do pół miliona złotych.
Gospodarka -
Do Polski trafiła rekordowa ilość odpadów, a składowiska ciągle płoną
Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, w roku 2018 do Polski trafiła rekordowa ilość odpadów z zagranicy. Z danych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska wynika, że było ich aż 434,4 tys. ton.
Gospodarka -
Polska kupuje F-35 a Niemcy, Francja i Hiszpania pracują nad własnym nowoczesnym myśliwcem
Powstanie nowoczesny, europejski myśliwiec piątej generacji. Porozumienie w tej sprawie podpisały Francja, Niemcy i Hiszpania. Będzie to odpowiedz, między innymi na takie maszyny, jak zakontraktowane przez Polskę F-35.
GospodarkaTechnologie -
KGHM i Instytut Lotnictwa przetestują drony nad kopalnią w USA
KGHM podpisał list intencyjny z Instytutem Lotnictwa w sprawie współpracy na rzecz rozwoju nowych technologii. Nad kopalnią KGHM w Stanach Zjednoczonych zostaną przeprowadzone testy bezkolizyjnego zarządzania ruchem dronów.
EnergetykaTechnologieGospodarkaUrządzenia -
Szef Boeinga: Popełniliśmy błąd
Przed rozpoczynającym się 17 czerwca Międzynarodowym Salonem Lotniczym w Paryżu, prezes Boeinga przyznał, że firma popełniła błąd przy produkcji modelu 737 Max.
Twój portfelGospodarka -
Huawei szykuje się na załamanie. Sprzedaż może spaść nawet o 60 proc.
Jak dowiedziała się agencja Bloomberg, Huawei przeprowadził wewnętrzne analizy, z których wynika, że sprzedaż smartfonów może spaść nawet o 60 proc.
Twój portfelTechnologieGospodarkaUrządzenia -
Atak na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej. Ceny ropy naftowej rosną
W Regionie Zatoki Perskiej po raz kolejny doszło do ataków na tankowce. Tym razem zaatakowane zostały jednostki należące do firm z Japonii i Tajwanu. Sytuacja w regionie zaczyna przypominać „Wojnę tankowców” z końca lat 80. XX wieku.
Twój portfelGospodarkaTransport -
Umowy warte miliardy złotych. Ile kosztują kontrakty podpisane z USA?
Podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych podpisane zostało kilka strategicznych umów, które będą dużym obciążeniem dla budżetu państwa. Co podpisano i ile może to kosztować?
Twój portfelInfrastrukturaGospodarkaTechnologie -
Samolot w kształcie litery „V”. Nowatorski projekt holenderskich linii lotniczych
Holenderskie linie lotnicze KLM, przy współpracy z Uniwersytetem Technicznym w Delft, pracują nad niezwykłym projektem Flying V. Nowoczesny samolot ma być konkurencją dla takich maszyn jak np. Airbus A350.
TechnologieGospodarkaTransportGaleria -
Onet: MON chce kupić od USA samoloty transportowe Hercules
Jak nieoficjalnie dowiedział się Onet, Ministerstwo Obrony Narodowej prowadzi zaawansowane rozmowy na temat kupna od amerykańskiej armii, pięciu samolotów transportowych C-130 Hercules.
Gospodarka -
Bank Światowy: Donald Trump prowadzi świat do kryzysu
Bank Światowy ostrzega. Donald Trump szkodzi światowej gospodarce i prowadzi świat w kierunku kolejnego kryzysu.
Finanse i inwestycjeTwój portfelGospodarka -
Koniec wuzetek. Resort Inwestycji i Rozwoju spróbuje unormować inwestycje deweloperskie
Jeśli zapowiedzi Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju dojdą do skutku, skończy się złoty czas deweloperów. Jak wynika z informacji, do których dotarła „Rzeczpospolita”, w projekcie nowej ustawy o planowaniu przestrzennym, zakładana jest...
NieruchomościGospodarka -
Czarnobyl i Prypeć można zwiedzać. Jak zorganizować wycieczkę i ile ona kosztuje?
Temat katastrofy w Czarnobylu stał się już częścią nie tylko historii, ale także popkultury. Awaria reaktora 4 w elektrowni jądrowej na Ukrainie stanowiła inspirację do powstania filmów, książek i gier komputerowych. Obecnie tryumfy...
GospodarkaEnergetykaInfrastrukturaNieruchomościMarcin HaberWideoGaleria -
30 lat rozwoju gospodarczego. Z jakiego poziomu startowaliśmy i gdzie jesteśmy obecnie?
4 czerwca to dla Polaków data szczególna. Dokładnie 30 lat temu, odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory do Sejmu i Senatu. Był to moment, w którym oficjalnie pożegnaliśmy komunizm i rozpoczęliśmy budowę gospodarki wolnorynkowej w...
Finanse i inwestycjeGospodarka -
Mosbacher: Jestem skłonna nadstawić karku za wizy dla Polaków
Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce udzieliła dziennikowi „Fakt” obszernego wywiadu, w którym poruszyła, między innymi, kwestie bezpieczeństwa energetycznego. Dziennikarze zapytali także o Nord Stream 2. Ambasador uważa, że Rosja...
Twój portfelEnergetykaGospodarka -
Polska w czołowej piątce krajów przyciągających inwestorów zagranicznych
Polska utrzymała piątą pozycję w rankingu Global Best to Invest 2019, który kataloguje kraje najbardziej przyjazne inwestorom zagranicznym. Informację podało ministerstwo przedsiębiorczości i technologii.
Finanse i inwestycjeNieruchomościGospodarka -
PKN Orlen: Jest przełom w sprawie zanieczyszczonej ropy
Podczas spotkania w Moskwie dotyczącego przywrócenia dostaw czystej ropy rurociągiem Przyjaźń do Polski stronie polskiej zaprezentowano mechanizm rekompensat między Transnieft a producentami ropy – poinformował PKN Orlen.
GospodarkaEnergetyka -
Dostawy rosyjskiej ropy do Polski mogą zostać wznowione 8 lub 9 czerwca
Transnieft poinformował, że dostawy rosyjskiej ropy zostaną wznowione 8 lub 9 czerwca. Dostawy wstrzymano 24 kwietnia, po wykryciu w niej zanieczyszczeń.
Twój portfelInfrastrukturaGospodarka -
Polskie U-Booty? Niedługo tak abstrakcyjne zestawienie słów może stać się faktem
Ministerstwo Obrony Narodowej bierze pod uwagę leasing używanych, niemieckich okrętów podwodnych U-212. Jeśli dojdzie do podpisania umowy, Polska Marynarka Wojenna dysponować będzie trzeba U-Bootami.
Gospodarka