Wybitny fotograf, reżyser, operator, dokumentalista Bogdan Dziworski zgromadził zespół prowadzący, który wraz z uczestnikami warsztatów "Muzyka do Nakręcenia" podczas Audiowizje Festival w ramach Tofifest w Toruniu nakręci teledysk do piosenki wyłonionej w konkursie serwisu NuPlays. Aby wziąć udział w warsztatach trzeba stworzyć swoje filmowe portfolio w serwisie TLUMTLUM.
W skład zespołu prowadzącego wchodzą: scenarzysta Alek Pietrzak, operator Paweł Chorzępa, montażysta Kuba Śladkowski, producent Jan Okulicz-Kozaryn (TLUMTLUM), Agnieszka Nawrocka odpowiedzialna za choreografię oraz Bogdan Dziworski. Zespół prowadzący warsztaty wybierze spośród osób, które zrobią swoje portfolio w serwisie TLUMTLUM: dwóch operatorów, scenarzystę, reżysera, montażystę. Warsztaty odbędą się w dniach 21-24 października 2014 w Toruniu.
Na warsztatach powstanie teledysk do piosenki wybranej w konkursie serwisu NuPlays. Kompozycje można zgłaszać do 30 września na stronie NuPlays pod adresem: http://nuplays.pl/contest. Teledysk będzie miał premierę w serwisie Onet.pl.
Strona rekrutacji filmowców na warsztaty:
http://tlumtlum.com/muzykadonakrecenia/workshops
Spot zapraszający na warsztaty - prezentacja zespołu prowadzącego do obejrzenia tutaj:
Zespół prowadzący:
Bogdan Dziworski (reżyseria) jest autorem ponad 40 filmów krótkometrażowych i dokumentalnych, operatorem, scenarzystą i fotografikiem. Ukończył wydział operatorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Pracował jako operator w Polskiej Kronice Filmowej (1965), następnie realizował filmy w łódzkiej Wytwórni Filmów Oświatowych (1966-78) i Przedsiębiorstwie Realizacji Filmów "Zespoły Filmowe" w Warszawie (1973-91). Od początku lat 80. związany jest z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, gdzie pełnił funkcję dziekana Wydziału Radia i Telewizji. W 2002 roku uzyskał tytuł profesora zwyczajnego.
Do jego najbardziej znanych, a zarazem najczęściej nagradzanych, filmów należą: ,,Krzyż i topór" (1972) ,,Pięciobój nowoczesny" (1975), ,,Hokej" (1976) ,,Olimpiada" (1978), ,,Dwubój klasyczny" (1978), ,,Sceny narciarskie z Franzem Klammerem" (1980), ,,Fechtmistrz" (1980), ,,Kilka opowieści o człowieku" (1983), ,,Szapito" (1985), ,,Hommage á Beksiński" (1987). Bogdan Dziworski współpracował również jako operator przy wielu filmach dokumentalnych m.in. ,,Deklaracja nieśmiertelności" i ,,Będziesz legendą człowieku" Marcina Koszałki oraz fabularnych m.in. ,,Wizja lokalna 1901" (1980) Filipa Bajona, ,,Uwikłanie" (2011) Jacka Bromskiego. Obecnie, po wielu latach przerwy, Dziworski kończy prace nad filmem ,,Plus minus czyli podróże muchy do Gruzji". (Źródło: KFF http://www.krakowfilmfestival.pl/pl/news/398)
Alek Pietrzak (scenariusz) jest autorem adaptacji scenariusza i reżyserem doskonale przyjętego w tym roku filmu "Mocna kawa wcale nie jest taka zła". W 2014 roku film zdobył aż trzy główne nagrody w kategorii krótki metraż aż na trzech festiwalach: Dwa Brzegi, Lubuskie Lato Filmowe i Solanin Film Festival.
Paweł Chorzępa (zdjęcia) jest autorem zdjęć do filmów fabularnych i dokumentalnych. Zdobywca licznych nagród. Otrzymał m.in. wyróżnienie w konkursie krótkometrażowych filmów dokumentalnych na Festiwalu Plus Camerimage w 2012 roku za zdjęcia do filmu "Samotność dźwięku", nagrodę za zdjęcia do filmu "Ostatni pociąg" na Festiwalu Begining w Petersburgu, nagrodę "Kodak Award" na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles za zdjęcia do filmu "Kolejny dzień".
Kuba Śladkowski (montaż) W 2001 roku rozpoczął naukę montażu jako asystent Agnieszki Bojanowskiej, z którą współpracuje do dziś. W 2002 roku zadebiutował filmem dokumentalnym ,,Dziewice" w reżyserii Jerzego Śladkowskiego. Specjalizuje się w dokumentach, współpracował przy ponad 50 produkcjach krajowych i zagranicznych jako montażysta, asystent montażysty, Asystent operatora czy współpraca montażowa. Wiele z filmów przy których pracował odniosło sukces na międzynarodowych festiwalach, m.in. ,,Fabryka wódki" (reż. Jerzy Śladkowski, 2010) czy ,,Uwikłani" (reż. Lidia Duda, 2012). Od 2009 roku członek Polskiego Stowarzyszenia Montażystów (PSM). Obecnie współpracuje z Bogdanem Dziworskim, Wojtkiem Staroniem i Jerzym Śladkowskim przy 3 niezależnych produkcjach dokumentalnych.
Agnieszka Nawrocka (choreografia) Odkąd pamięta występuje w teatrze: szkolnym, studenckim, teraz Podmiejskim (tak się nazywa :). Pamięta dokładnie, że pokochała taniec jak zobaczyła ,,Dirty Dancing". I kocha go najbardziej na świecie. Od kilkunastu lat zajmuje sie polskimi tańcami narodowymi i ludowymi. Opiekuje się zarządem w bardzo poważnej firmie. Na poważnie.
Jan Okulicz-Kozaryn (producent) Założyciel serwisu twórców filmowych TLUMTLUM. Pisze o sobie: Nosiłem jakieś dziwne tytuły - crowdsourcing brand strategist, dyrektor kreatywny (inni dyrektorzy nie są kreatywni, hę?). Ale to nieważne. Miałem jakieś plany - będę reporterem, będę robił najlepszy serwis popkulturalny. Ale to nieważne. Cieszę się, że spotkałem na swojej drodze ważnych dla mnie ludzi ( i ich tu wymienię, a co): Beata Siwicka, Jacek Bąkowski, Kazimierz Długosz, Barbara Fatyga, Tomoho Umeda, Sławek Wolski, Michał Slezkin. Robię TLUMTLUM z zajebistym zespołem, spotkałem ich gdzieś po drodze, są wyjątkowi. Bardzo się cieszę na nowe spotkania, które oczywiście nastąpią. Moja córka, Helena, spytała mnie po co jest jeż. Szukam odpowiedzi.
dostarczył infoWire.pl