Uroczystość z muzyką w tle
Uroczystościom pogrzebowym towarzyszyła muzyka. Jeszcze w cmentarnej kaplicy odtworzono utwór zespołu Dżem - "Do kołyski". Na skrzypcach zagrał też łódzki jazzman Maciej Szewczyk. Później, kiedy trumna spoczęła w grobie, odtworzono piosenki Bogusława Meca.
Bogusław Mec urodził się w styczniu 1947 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi. Zadebiutował w 1970 roku na Łódzkiej Giełdzie Piosenki. W 1972 roku zwyciężył w opolskim festiwalu, wykonując swój największy przebój - "Jej portret" Włodzimierza Nahornego i Jonasza Kofty. W następnych latach nagrywał kolejne przeboje, m.in. "Na pozór", "Zgubiłem się", "Może znajdę", "Z wielkiej nieśmiałości". Występował na wielu festiwalach, koncertował w całej Polsce, a także w ZSRR; współpracował z większością polskich orkiestr.
11 lat walki z chorobą
W 1977 roku piosenka wykonana w duecie z Ewą Dębicką "Mały, biały pies" otrzymała nagrodę w Opolu. W 1980 roku Mec otrzymał tam kolejną nagrodę za utwór "W białej ciszy powiek"; ta sama piosenka wygrała Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu OIRT w Pradze. Na początku lat 90. artysta wrócił do malarstwa, a pierwszą wystawę zorganizował w Sztokholmie; później występował z serią recitali "Śpiewający wernisaż", w których łączył piosenkę i malarstwo.
Od 2001 roku walczył z białaczką; po kilku latach wydawało się, że uporał się z chorobą i wrócił na scenę. W 2008 roku ukazała się jego ostatnia płyta "Duety", która zawierała 13 przebojów Meca, wykonanych w nowych aranżacjach oraz jeden premierowy utwór. Razem z artystą zaśpiewali m.in.: Marysia Sadowska, Justyna Steczkowska, Krzysztof Kiljański, Peter Getz, Marcin Rozynek, Tatiana Okupnik i Anna Maria Jopek. Artysta zmarł 10 marca; pozostawił żonę i córkę.
ja, PAP