Już wiosną mieszkańców dziesięciu miejscowości odwiedzi pełne eksperymentów mobilne centrum nauki ,,Planeta Energii". Jeszcze tylko do 15 lutego o jego przyjazd walczą najmłodsi uczniowie z całej Polski.
Wizyta mobilnego miasteczka ,,Planeta Energii" to główna nagroda w konkursie edukacyjnym organizowanym przez Grupę Energa. Do konkursu może przystąpić każdy nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, który przeprowadzi w swojej klasie minimum trzy lekcje dotyczące energii elektrycznej, w oparciu o udostępnione przez Energę materiały oraz podejmie dodatkowe, autorskie działania. Sprawozdanie z przeprowadzonych zajęć należy złożyć do 15 lutego. Zwycięzców konkursu poznamy 18 marca.
Dziesięć klas, które zrealizują najciekawsze zajęcia, wygra dla swojej miejscowości wizytę pełnego atrakcji mobilnego centrum nauki. Co ważne, miasteczko będą mogli odwiedzać nie tylko laureaci konkursu, ale wszyscy mieszkańcy. Na ,,Planecie Energii" na gości czekać będą m.in. laboratorium na kółkach, czyli kosmiczny Energobus, liczne eksponaty, w tym mini-elektrownie: wodna i słoneczna, eksperymenty i doświadczenia prowadzone przez pracowników akademickich, projekcja filmu 3D oraz multimedialne zabawy i quizy z nagrodami. Po raz kolejny rozegrany zostanie także Energetyczny Turniej Miast, w którym mieszkańcy będą samodzielnie wytwarzać prąd i walczyć o dodatkową nagrodę dla swojej zwycięskiej klasy.
- ,,Planeta Energii" to dla dzieci świetna zabawa połączona z edukacją na wysokim poziomie. Podczas lekcji w szkole i później w czasie wizyty miasteczka ,,Planeta Energii", dzieci uczą się o prądzie elektrycznym i zasadach jego użytkowania. A dzięki temu, że nauka odbywa się poprzez zabawę, najmłodsi nie tylko szybciej rozumieją materiał, ale również fascynują się nauką - mówi dr Tomasz Rożek, popularyzator nauki, dziennikarz i ambasador ,,Planety Energii".
Mobilne miasteczko wyruszy w podróż po Polsce w kwietniu i maju. W każdej miejscowości, którą odwiedzi, będzie stacjonować przez dwa dni. Energa bezpłatnie przywiezie do miasteczka także 50 wyróżnionych w konkursie klas z innych miejscowości.
- Grupa Energa już od niemal 6 lat zachęca nauczycieli i rodziców do edukacji najmłodszych na temat bezpiecznego i racjonalnego korzystania z prądu. Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu, w ciągu pięciu edycji programu o energii elektrycznej uczyło się niemal 217 tys. dzieci z całej Polski - mówi Marta Dankowska, koordynator programu.
Więcej informacji na temat programu i nagród, a także materiały do pobrania można znaleźć na stronie PlanetaEnergii.pl.
Honorowy patronat nad programem ,,Planeta Energii" sprawują Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Patronem merytorycznym jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
dostarczył infoWire.pl