Inteligentne domy, samochody, telefony - w naszym otoczeniu coraz częściej funkcjonują przedmioty, które ułatwiają nam życie. Rozwój techniki sprawił, że konsumenci stali się bardziej wymagający. Oczekują nowych rozwiązań i aplikacji, które - poza podstawową funkcjonalnością - zaspokoją również dodatkowe potrzeby. Dziesięć lat temu telefon komórkowy służył wyłącznie do wykonywania połączeń i pisania sms-ów. Dziś za pomocą tego urządzenia możemy np. wykonać przelew i sprawdzić stan swojego konta.
W gospodarstwach domowych królują telewizory, które myślą za użytkownika i pozwalają mu w komfortowy sposób oglądać telewizję. Co oznacza pojęcie smart w przypadku tych urządzeń i na co należy zwracać uwagę dokonując zakupu?
Zazwyczaj przy zakupie telewizora zwracamy uwagę na jakość obrazu i design. To bardzo ważne, natomiast przy wyborze telewizora z funkcją Smart TV powinniśmy uwzględnić również reputację producenta oraz bogactwo polskich treści w aplikacjach, przede wszystkim liczbę dostępnych filmów i programów przygotowanych specjalnie dla polskiego widza. Musimy pamiętać, iż pod względem zawartości telewizory Smart poszczególnych producentów bardzo się między sobą różnią niektórzy oferują setki tysięcy filmów, inni jedynie kilkadziesiąt programów. Ponadto decydując się na najwyższe modele telewizorów, warto sprawdzić, czy będzie można je w przyszłości unowocześnić za pośrednictwem Evolution Kit- mówi Rafał Wilczopolski, Product Marketing Unit Manager w Samsung Electronics Polska.
Telewizja i Internet to media, które dziś koegzystują. Nie można więc mówić o zastąpieniu jednego przez drugie. Telewizja, oprócz własnych zasobów i produkcji korzysta z treści zawartych w Internecie, wykorzystuje też sieć jako medium do przekazywania informacji. Za pośrednictwem Internetu, Smart TV i aplikacji możemy z kolei korzystać z treści wyprodukowanych przez telewizję, ale bez ograniczeń spowodowanych ramówką. Dzięki temu połączeniu sami decydujemy co i kiedy chcemy obejrzeć. Koegzystencja i wzajemne przenikanie Internetu i telewizji będzie następowało jeszcze szybciej, między innymi dzięki dalszemu rozwojowi Smart TV oraz takim technologiom jak HbbTV czyli telewizja hybrydowa, które umożliwiają w trakcie oglądania telewizji uzupełnianie obrazu o treści przesyłane za pośrednictwem Internetu mówi Michał Wojciechowski, Kierownik Zespołu ds. treści i aplikacji w Samsung Electronics Polska.