Praca zespołowa, umiejętność zarządzania czasem, mnóstwo zadań dodatkowych, bez dobrej komunikacji nie da się tego zrobić tak podsumowuje wyzwania stojące przed uczestnikami konkursu przedstawiciel zwycięskiej drużyny, Maciej Michalak. Dziesiątą, jubileuszową edycję EY Financial Challengera wygrał zespół Warsaw Słoics reprezentujący Szkołę Główną Handlową. W sumie w tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 635 zespołów z całej Polski. W ścisłym finale znalazło się 11 drużyn.
W skład zwycięskiej drużyny weszli studenci SGH: Maciej Michalak, Karol Marczewski, Paweł Surtel i Grzegorz Leśko. Nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca był czek na 30 tys. złotych, płatne praktyki w Dziale Doradztwa Transakcyjnego oraz voucher na szkolenia. Na drugim miejscu znalazła się drużyna 2 M & J Crew w składzie: Jan Gaj, Mikołaj Królikowski i Michał Kierul z Uniwersytetu Łódzkiego. Trzecie miejsce zajął zespół Druga Runda z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w składzie Mateusz Pliszka, Marcin Dziedzic, Marcin Gorączko i Milena Bogucka.
Zadaniem finalistów była wycena, zbadanie i kupno sieci sklepów spożywczych dla fikcyjnego funduszu private equity. W trakcie dwóch dni 24 i 25 kwietnia - studenci zmierzyli się z modelem wyceny, badaniem due dilligence, uczestniczyli w spotkaniach ze spółką, a także z przedstawicielami funduszu. Każdy zespół miał przydzielonego coacha, który pomagał mu w wykonywaniu zadania. Natomiast w rolę sprzedających wcielili się przedstawiciele funduszy inwestycyjnych. - Od dwóch lat w ramach konkursu wdrażamy ideę mentoringu dla uczestników. Dzięki temu, zespoły mogą lepiej poznać menedżerów z działu Doradztwa Transakcyjnego oraz mieć pewność, że przygotowania przed finałem idą we właściwym kierunku. W tym roku postanowiliśmy przenieść etap IIA czyli wykład na uczelni do sieci i spotkać się z uczestnikami poprzez webcast. Wszyscy uczestnicy konkursu jednocześnie uczestniczyli w wykładzie oraz prezentacji kolejnego zadania w ramach etapu IIB w rzeczywistym czasie poprzez transmisję internetową. mówi Anna Woźniak, Menedżer ds. Rekrutacji w EY.
Zdaniem uczestników konkursu, EY Financial Challenger daje możliwość zdobycia praktycznej wiedzy, a także umożliwia nawiązanie kontaktów z osobami z branży transakcyjnej. - Najważniejszym elementem rozwój, jest to nauka przez zabawę. Z każdym etapem czuliśmy, że można to była zrobić lepiej. Było to dla nas dobre doświadczenie, idealna forma nauki, bo praktyczna, przez to, że jest tworzona przez praktyków, to pomaga w rozwoju. Trzeba być dobrze zorganizowanym i nastawionym na cel. - mówi Maciej Michalak ze zwycięskiej drużyny. - Konkurs daje pewność siebie. Utwierdziłem się, że chcę się tym zajmować zawodowo: fuzjami, przejęciami, transakcjami, wycenami. dodaje Karol Marczewski z Warsaw Słoics.
W 10. edycji konkursu uczestniczyło aż 635 zespołów z całej Polski. Do drugiego zakwalifikowało się 66 drużyn, a w ścisłym finale walczyło 11 grup. - Poziom uczestników co roku jest wyższy. Również nasze zadania są coraz trudniejsze. Cieszymy się z tego, gdyż oznacza to jedynie, iż konkurs EY Financial Challenger ma już swoją niezwykle wysoką renomę i dodatkowo skupia wokół siebie najlepszych studentów w kraju zainteresowanych tematyką corporate finance. komentuje Anna Woźniak.
Z okazji jubileuszowej edycji Dział Marketingu firmy EY przyznał także dodatkową nagrodę za najbardziej kreatywną nazwę zespołu. Trafiła ona do zespołu Warsaw Słoicks.
Jedenasta edycja konkursu EY Financial Challenger planowana jest na jesień 2014 roku.
Więcej informacji dostępnych tutaj.
Informacje o pracodawcy
Od lat firma doradcza EY zajmuje pozycję lidera w rankingach najbardziej pożądanych pracodawców na polskim rynku. EY otrzymał tytuł Pracodawcy Roku 2013 według AIESEC. W 2013 roku firma zdobyła m.in. tytuł Idealny pracodawca w rankingu Universum, zajęła również pierwsze miejsce w badaniu MBE Student Index (kategorie: Audyt, Doradztwo Podatkowe, Doradztwo Biznesowe, Zarządzanie Ryzykiem, Księgowość i kontroling), a także pierwsze miejsce w badaniu Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA - jako najbardziej atrakcyjne i najczęściej wybierane miejsce pracy przez studentów prawa. We wrześniu 2013 roku firma EY została uznana w badaniu Universum Worlds Most Attractive Employers za najbardziej atrakcyjnego pracodawcę na świecie wśród firm świadczących profesjonalne usługi.
O firmie EY
EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Nasza wiedza oraz świadczone przez nas najwyższej jakości usługi przyczyniają się do budowy zaufania na rynkach kapitałowych i w gospodarkach całego świata. W szeregach EY rozwijają się utalentowani liderzy zarządzający zgranymi zespołami, których celem jest spełnianie obietnic składanych przez markę EY. W ten sposób przyczyniamy się do budowy sprawniej funkcjonującego świata. Robimy to dla naszych klientów, społeczności, w których żyjemy i dla nas samych.
Nazwa EY odnosi się do firm członkowskich Ernst & Young Global Limited, z których każda stanowi osobny podmiot prawny. Ernst & Young Global Limited, brytyjska spółka z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji (company limited by guarantee) nie świadczy usług na rzecz klientów.
Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl