Jak poinformowała w środę PAP Lidia Krawczyk z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, wnioski o dofinansowanie projektów realizowanych w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006 złożyły 62 podmioty, w tym publiczne i niepubliczne szpitale i zakłady opieki zdrowotnej.
"Szpitale i zakłady opieki zdrowotnej z Mazowsza ubiegają sięáo dofinansowanie swoich inwestycji w wysokości prawie 128 mln zł. Aby otrzymać unijne wsparcie, projekty muszą obejmować swym zakresem zakup sprzętu i urządzeń medycznych, a także zakup i wyposażenie środków transportu sanitarnego" - wyjaśniła Krawczyk.
Dodała, że wyselekcjonowane projekty, które otrzymają unijne pieniądze, zostaną ogłoszone nie później niż w ciągu półtora miesiąca. "Będziemy chcieli dokonać tej oceny jak najszybciej, jak najszybciej wyłonić najlepsze projekty, by środki na rzecz beneficjenta zostały jak najszybciej przekazane" - zapewniła Krawczyk.
Warunkiem przyznania pieniędzy jest m.in. finansowe zakończenie realizacji projektu przed 31 stycznia 2009 r. oraz kontrakt podpisany przez ubiegającą się o wsparcie placówkę z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Krawczyk podkreśliła, iż liczba zgłoszeń świadczy o dużym zainteresowaniu placówek medycznych z Mazowsza pozyskiwaniem środków unijnych na podnoszenie poziomu regionalnej infrastruktury ochrony zdrowia.
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych z siedzibą w Warszawie została powołana w 2007 r. przez sejmik województwa mazowieckiego. Realizuje zadania związane z wdrażaniem Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007- 2013 oraz komponentu regionalnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - fundusze unijne na lata 2007-2013. Ma oddziały w Płocku, Ciechanowie, Ostrołęce, Siedlcach i Radomiu.
pap, keb
Pitbul: Kto najbardziej obraził prezydenta Lecha Kaczyńskiego?