W porównaniu z 2011 r. majątek Mittala skurczył się o 4,8 mld funtów, zaś Abramowicza - o 800 mln funtów. Łączny majątek tysiąca najbogatszych Brytyjczyków i obcokrajowców mieszkających w Wielkiej Brytanii, lub prowadzących tu interesy, wynosi 414 mld funtów (o 4,7 proc. więcej niż w poprzednim roku). Oznacza, że bogacze odrobili straty z lat 2008-2009, gdy na ich kieszeniach odbiły się skutki kryzysu na światowych rynkach finansowych.
Na listę najbogatszych mieszkańców Wysp w 2011 r. trafiło ośmiu szczęściarzy, którzy postawili na wygrany los na loterii, w tym Colin i Chris Weir, którzy na skutek kumulacji wygranej wzbogacili się z dnia na dzień o 160 mln funtów plasując się na 462 miejscu rankingu. Z kolei na liście najbogatszych celebrytów znalazła się m. in. piosenkarka Adele, której album "21" rozszedł się w nakładzie 3 mln egzemplarzy w ciągu roku. Mimo to wśród najbogatszych piosenkarzy nadal prym wiedzie starsze pokolenie artystów - takich jak Paul McCartney, czy Mick Jagger.
Na liście bogaczy jest 73 Szkotów i 24 Walijczyków. Geograficznie dominuje południowo-wschodnia Anglia, gdzie mieszka 53 proc. spośród nich. Uwagę zwraca przewaga "starych pieniędzy" nad nowymi, wygenerowanymi np. w sektorze nowatorskich wynalazków, czy technologii. "Sunday Times" wycenił majątek w oparciu o publicznie dostępne informacje, analizy rynkowe (np. spółek giełdowych, rynku nieruchomości) i tego, co o swoim majątku mówili sami zainteresowani.
PAP, arb