"Jednym z głównych celów jest realizacja planu zagospodarowania przestrzennego otoczenia stadionu PGE Narodowego w Warszawie. Błonia stadionu to ogromny teren, który możemy wykorzystać do stworzenia obiektów sportowych,wystawienniczych i rekreacyjnych. Głównym założeniem jest zbudowanie hali w rejonie stadionu, która pomieści 15 tys. osób. Byłaby to największa hala w stolicy. Takiego obiektu potrzebujemy - w Warszawie odbywa się coraz więcej masowych imprez widowiskowo sportowych, a obiekty które są obecnie dostępne mają maksymalnie 6 tys. osób" - powiedział Opara w rozmowie z ISBnews.
Dodał, że uzupełnieniem oferty biznesowej spółki byłoby zbudowanie hotelu, który jest niezbędny w tej części Warszawy, przy tak ważnym obiekcie jakim jest stadion PGE Narodowy.
"Inwestycja taka powinna byś zrealizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Planujemy znalezienie inwestora, który sfinansowałby przedsięwzięcie i był jego udziałowcem. Jeśli chodzi o działania prowadzone dotychczas, będziemy kontynuowali te, które były dla spółki korzystne i przyczyniły się do wypracowania zysku operacyjnego" - zadeklarował prezes.
Spółka pokłada też nadzieje w wynajmie pomieszczeń biurowych o powierzchni ok. 4 tys. m2. i będzie starać dostosować je do oczekiwań potencjalnych najemców.
"Stadion PGE Narodowy to obiekt wymagający sprawnego zarządzania. Będę dokładał wszelkich starań, aby wykorzystać jego ogromny potencjał. Biznes stadionowy to w naszym kraju nowość. Stadion musi funkcjonować tak, aby nie wymagać dofinansowania z budżetu państwa. Jestem pewny, że obrany przez nas model biznesowy sprawdzi się, obiekt będzie na siebie zarabiał i realizował cele społeczne, wizerunkowe oraz biznesowe" - podsumował Opara.
Największa obecnie zadaszona hala w Warszawie to Torwar, który może pomieścić 6 tys. osób. Z kolei na trybunach stadionu PGE Narodowy może zasiąść 58 tys. osób. Ponadto Stadion Narodowy oferuje ponad 15 tys. m2 powierzchni biurowej i wystawienniczej, która ulokowana jest na dwóch kondygnacjach.
(ISBnews)