Wtorek, 9 sierpnia 2016 r. – DUBAJ, ZEA – Linie Emirates poinformowały o planowanym wznowieniu lotów do stolicy Gwinei, Konakry, od 30 października tego roku.
Rejsy do Konakry zostaną powiązane z realizowanym cztery razy w tygodniu połączeniem Dubaj-Dakar. Tym samym przewoźnik ponownie zapewni wyjeżdżającym w celach służbowych i turystycznych Gwinejczykom komunikację z całym światem w ramach swojej siatki połączeń z jedną wygodną przesiadką w Dubaju, w szczególności do kierunków na Bliskim Wschodzie, w Azji Zachodniej i na Dalekim Wschodzie. Wśród najważniejszych kierunków dla podróżujących z Gwinei znajdują się Dubaj, Arabia Saudyjska, Chiny, Tajlandia, Korea Południowa, Indonezja i Indie.
2 sierpnia 2016 r., przed uruchomieniem lotów do Konakry, na trasie Dubaj-Dakar zadebiutował samolot Boeing 777-300ER, który zapewni dodatkową zdolność przewozową i lepszą obsługę pasażera. W samolocie będą dostępne trzy klasy rezerwacyjne – osiem prywatnych kabin w klasie pierwszej, 42 rozkładane do pozycji leżącej fotele w klasie biznes oraz 310 szerokich siedzeń w klasie ekonomicznej.
Wszyscy pasażerowie podróżujący liniami Emirates, które niedawno zdobyły tytuł najlepszej linii lotniczej w 2016 roku oraz zostały wyróżnione za najlepszy system rozrywki pokładowej w prestiżowym plebiscycie Skytrax World Airline Awards, mają dostęp do ponad 2 500 kanałów z najnowszymi filmami, muzyką, programami telewizyjnymi, podkastami i grami w systemie ice. Podobnie jak na innych trasach oferowanych przez Emirates, pasażerowie będą obsługiwani przez wielonarodowy personel pokładowy i mogą spodziewać się wykwintnych posiłków i bezpłatnych napojów.
Po ponownym włączeniu Konakry do obejmującej ponad 150 miejsc na całym świecie siatki połączeń Emirates, przewoźnik będzie realizował loty do 28 kierunków w Afryce, oferując rozwinięty system komunikacji z kontynentem.
Oprócz połączeń pasażerskich, działalność na trasie wznowią także linie Emirates SkyCargo, zdolne przewieźć jednorazowo ok. 20 ton towarów eksportowych, w tym produktów łatwo psujących się takich jak świeże ryby czy ananasy, urządzeń górniczych, próbek skał i ładunku drobnicowego, a także importowanych wyrobów włókienniczych, telefonów komórkowych i elektroniki, urządzeń i maszyn górniczych.
O Emirates
Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.
Przewoźnik stale i dynamicznie się rozwija odnotowując zyski nieprzerwanie od ostatnich 27 lat. W roku podatkowym 2014-15 linie Emirates – przy całkowitej niezależności finansowej i bez ochrony ze strony państwa – przewiozły 49,3 mln pasażerów i odnotowały zysk netto w wysokości 1,5 mld dolarów amerykańskich, a dochody Grupy Emirates wzrosły o 10 procent do poziomu 96,5 mld dirhamów (26,3 mld dolarów amerykańskich).
Linie Emirates mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.
Flota linii składa się z 254 szerokokadłubowych maszyn, w tym 15 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 243 samolotów o wartości 116 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.
Linie Emirates obsługują loty w 154 kierunkach w 82 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.
Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com