-
Piłkarze Polonii Warszawa grają na pieniądzachDziś wchodzą do obiegu monety honorujące Polonię Warszawa. To pierwsza odsłona nowej serii okolicznościowej Narodowego Banku Polskiego wyróżniającej polskie kluby piłkarskie z tradycjami.
-
Sejm wybrał szefów komisji gospodarczychDariusz Rosati (PO) pokieruje pracami sejmowej Komisji Finansów Publicznych.
-
Belka dementuje zyski NBPKompletna bzdura tak prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka określił spekulacje, że NBP mógłby osiągnąć w 2011 roku zysk rzędu 20-30 mld zł.
-
Po stłuczce przysługuje auto na koszt ubezpieczycielaFirma ubezpieczeniowa musi zwrócić poszkodowanemu w wypadku koszty wynajęcia pojazdu zastępczego orzekł Sąd Najwyższy.
-
Nowe i stare twarze w rządzie TuskaZnamy już skład nowego rządu, w tym wszystkich szefów resortów ważnych ekonomicznie którzy niekoniecznie budzą entuzjazm przedsiębiorców. Dziś prezydent Bronisław Komorowski oficjalnie powoła nowy rząd, a chwilę później premier Donald...
-
Marek Rogalski, analityk DM BOŚ: Sytuacja jest podbramkowaPojawiły się spekulacje, jakoby poważnie rozważany był wariant, w którym Europejski Bank Centralny ma przekazywać środki do Międzynarodowego Funduszu Walutowego aby ten mógł udzielać ratunkowych pożyczek zagrożonym krajom. Ale o takim...
-
Ruszył Google Music. Tylko w USAGoogle zaprezentowało usługę mającą stanowić konkurencję dla muzycznego sklepu iTunes Apple'a. Google Music to darmowa aplikacja do zarządzania muzyką, 13 mln utworów w e-sklepie oraz integracja platformy z Google+. To wszystko tylko...
-
Przemysł ma być nowym motorem dla budowlankiW ciągu najbliższych trzech lat polski rynek budowlany będzie napędzany przez dobrze rozwijające się budownictwo przemysłowe. Zamówienia napłyną z branży energetycznej, gazowniczej i z produkcji.
-
Grzegorz Zięba, analityk KBC Securities: Cisza przed burząOstatnio wiele wskaźników i danych zaskakuje pozytywnie. Z tym, że siła tych argumentów wciąż nie jest w stanie przebić się przez kwestię europejskiego zadłużenia.
-
UE i MFW pozytywnie o PortugaliiPrzedstawiciele Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Unii Europejskiej dobrze ocenili realizowane przez Portugalię reformy poinformował portugalski minister finansów Vitor Gaspar.
-
Krystyna Skowrońska z PO na czele komisji finansówNajprawdopodobniej to Krystyna Skowrońska z Platformy Obywatelskiej pokieruje w tej kadencji Komisją Finansów Publicznych jedną z najistotniejszych komisji w Sejmie.
-
Grecki premier uzyskał wotum zaufaniaZgodnie z oczekiwaniami, nowy grecki rząd Lucasa Papademosa uzyskał wotum zaufania w parlamencie.
-
Prezydent Komorowski przeciw zabieraniu ulgi rodzicomChciałbym jednoznacznie powiedzieć, że moim zdaniem polityka rodzinna nie może być traktowana jako źródło oszczędności powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas Forum Debaty Publicznej.
-
Dobry październik za oceanemWzrost produkcji w amerykańskim przemyśle był w październiku wyższy, niż się spodziewano. Jednocześnie hamuje inflacja.
-
Bank Światowy: W Polsce spada tempo wzrostu, recesji nie będzieTempo wzrostu PKB w Polsce obniży się w przyszłym roku do 2,9 proc. przewiduje Bank Światowy. To w dużej mierze pochodna tego, co dzieje się w strefie euro. Polską gospodarkę podtrzymuje duży popyt wewnętrzny.
-
Łukasz Bugaj, analityk DM BOŚ: Czekamy na aukcję francuskich i hiszpańskich obligacjiJuż w tę niedzielę odbędą się w Hiszpanii wybory parlamentarne, więc wynik dzisiejszej aukcji obligacji tego państwa nabiera również politycznego znaczenia.
-
Być przyzwoitym jak premier PawlakWedług wicepremiera polskiego rządu, zgodne z prawem płacenie podatków to zwyczajna nieprzyzwoitość - pisze Paweł Moskalewicz, redaktor „Bloomberg Businessweek Polska”.
-
Wzrost w Europie zwalniaWzrost gospodarczy w strefie euro wyniósł w trzecim kwartale 1,4 proc. podał Europejski Urząd Statystyczny. Coraz więcej krajów eurolandu notuje jednak zerowy wzrost lub spadek PKB.
-
Rentowność obligacji zwiastunem ?europejskiej zarazy?We wtorek skoczyła znów rentowność nie tylko obligacji włoskich, ale i innych krajów eurolandu. To oznacza coraz wyższe koszty obsługi ich długu i wzmaga napięcie na rynkach.
-
Inflacja znów w górę ? 4,3 proc.Inflacja w październiku wyniosła 4,3 proc. wobec 3,9 proc. we wrześniu podał Główny Urząd Statystyczny. W październiku wzrost cen w skali miesięcznej był jednym z najwyższych od połowy 2009 roku.
-
UE ostrzej wobec agencji ratingowychZgodnie z zapowiedziami Komisja Europejska zaproponowała zaostrzenie przepisów dotyczących agencji ratingowych. Ich celem jest ograniczenie ogromnych wpływów agencji na rynek i zwiększenie przejrzystości ich ocen.