Jak podaje PGG, sprzedaż miałów energetycznych dla rolników będzie się odbywała specjalną ścieżką, poza sklepem internetowym. Zainteresowani będą musieli złożyć wniosek.
– Do końca tego roku producenci rolni będą mogli nabyć w tej formule 300 tysięcy ton miałów energetycznych. Taką samą ilość zarezerwowaliśmy na przyszły rok – powiedział Tomasz Rogala w rozmowie z Polską Agencją Prasową.
– W tym tygodniu zaczynamy. Wszystkie szczegóły zostaną podane niebawem na naszej stronie internetowej. Zamówienia będą składane i rozpatrywane osobnym trybem, poza sklepem internetowym. Miały energetyczne będą kierowane do podmiotów, które mają status rolniczy, objętych regulaminem sprzedaży – dodał.
Węgiel dla rolników
O tym, że Polska Grupa Górnicza ma uruchomić sprzedaż 600 tys. ton węgla dla rolników, informował wcześniej szef resortu aktywów państwowych Jacek Sasin. O specjalnym zaopatrzeniu w węgiel rolników prowadzących uprawy szklarniowe, mówił też minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.
PGG zmienia proces zakupów
Sklep internetowy Polskiej Grupy Górniczej od kilku miesięcy podnosi ciśnienie wszystkim, którzy chcieliby kupić węgiel lub miał. Po raz pierwszy pisaliśmy o nim w maju, gdy dopiero zaczęto mówić o tym, że w sezonie zimowym może zabraknąć węgla, a i tak serwery sklepu było rozgrzane do czerwoności.
Od tego czasu trochę się w e-sklepie zmieniło, firma wprowadziła nowe zasady zakupu. Na stronie PGG pojawiła się też sekcja „pytań i odpowiedzi”, w której Grupa wyjaśnia, dlaczego strony tak powoli się ładują, a towar znika kilka minut po wystawieniu.
„W trakcie sesji sprzedażowej węgiel chce kupić około 140 tysięcy klientów w jednej chwili, co przekłada się na około 400 tysięcy zapytań na sekundę (dla porównania przeciętny sklep internetowy ma co najwyżej 400 zapytań na sekundę)” – czytamy w wyjaśnieniach.
Czytaj też:
Minister klimatu o cenach węgla w swojej okolicy. Od 2600 zł...Czytaj też:
PGG znów podniesie ceny? Ekogroszek może kosztować 2000 zł