Dlaczego biotechnolodzy pokochali GMO? Na interesujące wykłady, warsztaty i doświadczenia zaprasza mieszkańców Trójmiasta Koło Studentów Biotechnologii Politechniki Gdańskiej. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 kwietnia w godz. 10.30-17.00 w Audytorium Chemicznym (budynek Chemii A). Wstęp wolny!
Na trzech specjalnie przygotowanych stanowiskach będzie można zobaczyć m.in. genetycznie modyfikowane bakterie albo dowiedzieć się, w jaki sposób wykorzystuje się biotechnologię w kryminalistyce mówi Szymon Kowalski, współorganizator akcji pod hasłem DNA Encyklopedia życia. Ciekawscy będą mogli na własnej skórze przekonać się jak zimny jest ciekły azot i jak łatwo zamraża różne przedmioty.
Dr hab. Aleksandra Królicka, specjalistka z zakresu biotechnologii roślin, wykładowca na Uniwersytecie Gdańskim wygłosi wykład pt. "Dlaczego biotechnolodzy pokochali GMO?" W trakcie prelekcji opowie o metodach hodowli roślin genetycznie modyfikowanych oraz możliwości ich wykorzystania przez człowieka.
Podczas wykładu pt. GMO-Aktualizacja-2013 dr hab. inż. Agnieszka Bartoszek, nauczyciel akademicki Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej, zweryfikuje oczekiwania współczesnych ludzi wobec GMO w świetle nowych odkryć naukowych.
Biotechnologia kształtuje rozwój medycyny, farmacji, rolnictwa oraz przemysłu spożywczego i kosmetycznego. Ma również swój udział w ochronnie środowiska i przyczyniła się do powstania nowych środków leczniczych oraz odnawialnych źródeł energii podkreśla Szymon Kowalski.
Sobotnia impreza odbywa się w ramach ogólnopolskich warsztatów dedykowanych biotechnologii pt. DNA encyklopedia życia.