Program edukacji żeglarskiej Energa Sailing został uhonorowany Nagrodą Roku Złota Omega 2014 przez Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski w kategorii Impreza - Wydarzenie Roku. Kapituła Nagrody przyznała Grupie Energa wyróżnienie za działalność na rzecz wspierania młodych talentów i edukacji żeglarskiej.
Nagroda Złota Omega jest przyznawana raz w roku w sześciu kategoriach. Jedną z nich jest promocja inicjatyw o charakterze wychowawczym, co jest istotnym elementem programu Energa Sailing. Inne kategorie to m.in. organizacja imprez promujących żeglarstwo na terenie Wielkopolski oraz osiągnięcia sportowe zawodników i klubów żeglarskich.
- Poznań to jedno z dwóch miast dołączonych do programu w 2014 roku, podczas jego drugiej edycji. Jesteśmy mile zaskoczeni nie tylko zaangażowaniem OZŻ ale również klubów, rodziców i oczywiście samych dzieci, być może przyszłych mistrzów. Poznań jest doskonałym dowodem na to, że nie trzeba mieszkać nad morzem, by pokochać żagle. Zresztą dowodzą tego pozostałe, zaangażowane w program miasta, oprócz Gdyni i Szczecina także Warszawa, Olsztyn i Kraków - mówi Maciej Ruwiński z Grupy Energa, koordynator programu Energa Sailing.
Kompleksowy program sportowo-edukacyjny Energa Sailing to projekt realizowany od 2013 roku przez Grupę Energa oraz Polski Związek Żeglarski. Powstał z myślą o dzieciach w wieku od 7 do 9 lat, które nie miały jeszcze możliwości spróbowania swoich sił w tym sporcie. Główną ideą programu jest zainteresowanie najmłodszych żeglarstwem i wyrabianie w dzieciach cech charakteru, które kształci ta dyscyplina - systematyczności, wytrwałości, odwagi. W ramach projektu organizowane są bezpłatne zajęcia teoretyczne i praktyczne w Olsztynie, Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Szczecinie i Gdyni. W każdym z tych miast, dzieciom, które w trakcie zajęć wykażą się szczególnym zaangażowaniem przyznawana jest nagroda - udział w letniej półkolonii żeglarskiej Energa Sailing Camp. Dotychczas w dwóch edycjach programu wzięło udział ponad 2 tysiące dzieci.
Projekt Energa Sailing wspierają wybitni żeglarze kadry narodowej Polski: Przemysław Miarczyński, Piotr Myszka, Anna Weinzieher, Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński, Kacper Ziemiński oraz Agnieszka Skrzypulec i Natalia Wójcik. Pełnią oni także rolę regionalnych patronów, wspierając swoich podopiecznych podczas zajęć praktycznych oraz dzieląc się z nimi wiedzą i doświadczeniem.
dostarczył infoWire.pl