Wakacyjny wyjazd to spory wydatek. 60% Polaków - nauczone doświadczeniem - pieniądze na letnie szaleństwa odkłada. Zajmuje nam to od 6 do 12 miesięcy. Spora grupa osób wypoczynek finansuje z wypłat. Ci, którym pensja nie wystarcza, sięgają po pożyczkę.
Kiedy decydujemy się pożyczyć pieniądze na wakacje, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka spraw. Po pierwsze należy unikać pożyczek z krótkim czasem spłaty. Po powrocie z podróży może się okazać, że termin zwrotu zobowiązania jest tuż-tuż, a w portfelu - pustka. Drugi aspekt to wysokość pożyczki. ,,Nie bierzmy jej zbyt dużej - jedynie tyle pieniędzy, ile pozwoli na spokojny odpoczynek. Rozsądna suma będzie możliwa do spłaty bez problemu" - mówi serwisowi infoWire.pl Przemysław Kasza z Provident Polska.
Podczas wyboru pożyczki trzeba zwrócić uwagę na jej całkowity koszt. ,,Przed podpisaniem umowy przeczytajmy postanowienia końcowe, w których są zawarte ukryte opłaty i informacje o ewentualnych karach" - radzi ekspert. Sprawdźmy też, czy oprocentowanie zapisane w dokumencie nie różni się od tego, o którym była mowa w ofercie reklamowej.
Nie zapominajmy również o zachowaniu bezpieczeństwa wtedy, gdy już wzięliśmy pożyczkę. Wszystkie ważniejsze opłaty zróbmy na samym początku, by nie nosić całej otrzymanej gotówki ze sobą. Jeśli korzystamy zaś z karty, nauczmy się na pamięć numeru PIN. Warto oprócz tego zastrzec dzienny limit transakcji. Pozwoli to nie tylko na kontrolowanie wydatków, lecz także - gdybyśmy zostali okradzeni - na zminimalizowanie strat. Ponadto nie wypłacajmy pieniędzy z przypadkowych bankomatów.
dostarczył infoWire.pl