„Przyjęte 14 października br. uchwały pozwolą przygotować gdański koncern na wdrożenie środków zaradczych przedstawionych przez Komisję Europejską w lipcu ub.r. To kolejny kamień milowy w procesie połączenia z PKN Orlen i wspólnej budowy koncernu multienergetycznego” – czytamy w komunikacie spółki.
Zgodę na fuzję Orlenu z Lotosem wydała w ubiegłym roku Komisja Europejska, była to jednak zgoda warunkowa. KE postawiła kilka warunków obydwu spółkom energetycznym. „Zgoda akcjonariuszy pozwoli zarządowi Grupy LOTOS na wdrożenie wewnątrzgrupowej reorganizacji, polegającej na integracji w jednym podmiocie – LOTOS Asfalt – całości kompleksu rafineryjnego. Ma to nastąpić 2 listopada tego roku” – pada w informacji Lotosu.
Fuzja Orlenu i Lotosu. Obajtek: Kolejny kamień milowy
Jeszcze zanim ogłoszono decyzję Lotosu, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek opisywał na Twitterze, że te uchwały spółki są „dowodem na to, że inwestorzy wierzą w sukces projektu budowy koncernu multienergetycznego”.
Z kolei po oficjalnym ogłoszeniu decyzji, Obajtek podsumował:
„To już oficjalne. Akcjonariusze Lotosu wyrazili zgodę na działania niezbędne do przedstawienia KE środków zaradczych w związku z fuzją Orlenu i Lotosu. To kolejny istotny kamień milowy całego procesu przygotowań do połączenia i budowy silnej multienergetycznej grupy”.
Czytaj też:
Spółki Skarbu Państwa płacą miliony zł za reklamy. Niespodziewany lider i zapomniany TVN