Tony Blevins to menedżer związany z Apple od 22 lat. Teraz znany wiceprezes firmy ds. zamówień odchodzi z firmy przez własny głupi żart, który trafił do sieci.
Niesmaczny żart wiceprezesa Apple. W pracy „maca kobiety”
Wszystko zaczęło się od TikToka autorstwa Daniela Maca, znanego twórcy na platformie społecznościowej. Mac nakręcił Tony'ego Blevinsa wysiadającego ze swojego Mercedesa SLR McLaren, auta wartego ponad pół miliona dolarów.
Mac zapytał się wiceprezesa Apple „czym zajmuje się na co dzień”. Twórca często pyta bowiem różne osoby, jak osiągnęły swoje bogactwo. Blevins postanowił odpowiedzieć żartem… co okazało się dla niego zgubne.
– Kupuje drogie auta, gram w golfa i macam kobiety z dużymi piersiami. Ale na szczęście mam wolne weekendy i święta. Jeśli cię to interesuje: mam też odlotowe usługi stomatologiczne – odpowiedział na pytanie menedżer Apple.
Zabawne wideo szybko zebrało ponad 140 tys. wyświetleń. Wpadli też na nie pracownicy Apple, którzy zgłosili incydent do działu Human Resources firmy. Zapoczątkowało to falę zmian, m.in. usunięcie spod zarządzania Blevinsa paruset osób oraz sześciu pracowników, którzy odpowiadali bezpośrednio przed nim.
Kolejnym krokiem okazało się całkowite usunięcie kłopotliwego menedżera z firmy. Blevins spędził w Apple 22 lata i odpowiadał bezpośrednio przed COO Apple – Jeffem Williamsem. Według profilu WSJ Blevins wsławił się jako dobry negocjator, który odpowiadał za ustalanie umów Apple z dostawcami części i podwykonawcami sprzętów firmy.
Żart Tony'ego Blevinsa – cytował film Arthur
„Chciałbym wykorzystać tę szansę, by szczerze przeprosić wszystkich, których oburzyłem moją kiepską próbą humoru” – przekazał Blevins w oświadczeniu dla agencji Bloomberg.
Jak wyjaśnił menedżer, był to cytat z filmu Arthur z 1981 roku. W nim grający Arthura Dudley Moore dostaje podobne pytanie o swoje zajęcie. Odpowiada na nie „ścigam się samochodami, gram w tenisa i macam kobiety. Ale mam wolne weekendy i jestem samozatrudniony”.
Czytaj też:
Uważajcie, co piszecie. Usunięcie treści z internetu „praktycznie niemożliwe”