Rządowe Centrum Bezpieczeństwa opublikowało formularz zgłoszeniowy dla firm, które chcą wziąć udział w akcji szczepień. Do programu mogą przystąpić przedsiębiorstwa, które zatrudniają co najmniej 300 pracowników, ale także grupy kapitałowe, których wszystkie spółki spełniają ten warunek i uczelnie wyższe.
Jak wynika z wytycznych rządu, w ramach akcji będą mogli się zaszczepić nie tylko etatowi pracownicy firm, ale także współpracownicy i członkowie ich rodzin. W przypadku uczelni wyższych ze szczepienia będą mogli skorzystać wykładowcy, pracownicy administracyjni oraz wszyscy studenci, którzy ukończyli 18 lat.
Zdecyduje kolejność zgłoszeń
Jak poinformował Michał Dworczyk, minister koordynator Narodowego Programu Szczepień, o przyłączeniu do programu, a co za tym idzie przekazaniu dawek szczepionki, decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Jak zaznaczono, dostarczenie preparatu będzie jedynym obowiązkiem leżącym po stronie państwa. Całą resztą procedury będzie musiał zająć się pracodawca. Chodzi m.in. o zakontraktowanie jednego pod podmiotów uprawnionych do przeprowadzania szczepień z listy Narodowego Funduszu Zdrowia. Po stronie firmy jest także zapewnienie odpowiedniego miejsca przeprowadzania zabiegów.
Co ciekawe, przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na organizacje akcji szczepień, będą mieli możliwość wpisania wszystkich wydatków w koszty.
Czytaj też:
Nie tylko pracownicy, ale także ich rodziny i studenci. Są wytyczne dot. szczepień w miejscu pracy