Tegoroczne Forum objęte jest patronatem Ministerstwa Rozwoju. Podczas wydarzenia zrzeszeni wokół inicjatywy eksperci przedstawią najważniejsze punkty „Strategii dla Polski”. Dokument, będący efektem wielomiesięcznej pracy grup roboczych, stanowi wytyczne dotyczące kierunku, w jakim zmierzać powinno państwo. Strategia w pełnym kształcie, uzupełniona o uwagi uczestników Forum zostanie przekazana decydentom politycznym.
- Debata o Strategii dla Polski – jeden z ważnych punktów spotkania uczestników Forum dla Wolności i Rozwoju, ma być także wsparciem działań związanych z realizacją Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przedstawionej przez Ministerstwo Rozwoju. „Strategia dla Polski” przygotowana przez ekspertów Forum, wykracza poza zagadnienia gospodarcze – porusza takie zagadnienia jak np. polityka międzynarodowa, system opieki zdrowotnej, energetyka, zadłużenie zagraniczne, komentuje Michał Rybicki, Dyrektor Zarządzający Forum dla Wolności i Rozwoju.
- Powinniśmy jasno zdefiniować misję swojego państwa, zbudować wizję jego rozwoju oraz określić podstawowe cele strategiczne do osiągnięcia w zakładanym horyzoncie czasowym, podkreśla Jan Kowalczyk z Forum dla Wolności i Rozwoju, menedżer z doświadczeniem w zarządzaniu strategicznym na poziomie kontynentalnym.
Jednym z wydarzeń odbywających się podczas Forum dla Wolności i Rozwoju, będzie debata o reformie podatkowej. Propozycje zmian w ustawie podatkowej zostały przygotowane przez Okrągły Stół Podatkowy Sejmu RP (działający w ramach Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego). Jest to zespół prowadzony przez Adama Abramowicza, w którego skład wchodzą parlamentarzyści, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych: Centrum Adama Smitha, Forum dla Wolności i Rozwoju, Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Polskiego Towarzystwo Gospodarczego.
Podczas kongresu podsumowującego działania Forum dla Wolności i Rozwoju dyskutowane będą propozycje zmian w podatkach, które zaproponowała strona rządowa, jak i organizatorzy wydarzenia. Projekt reformy podatkowej wysunęli także inni uczestnicy Okrągłego Stołu Podatkowego: Centrum Adama Smitha oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.
Wydarzenie patronatem głównym objęła firma Enea.
Podczas kongresu, odbywającego się w Falentach k. Warszawy 12 grudnia, odbędzie się 12 paneli tematycznych, poświęconych różnym obszarom gospodarki i funkcjonowania państwa. W każdej z dyskusji wezmą udział zarówno przedstawiciele biznesu i eksperci prawni, jak i reprezentanci organizacji społeczeństwa obywatelskiego oraz decydenci polityczni. Wśród prelegentów znajdą się m.in. Mirosław Kowalik – Prezes Zarządu Enea SA i menedżer z 20-letnim doświadczeniem w branży energetycznej, Henryk Siodmok czy Prezes Zarządu Grupy Atlas, Andrzej Zawada, Prezes PGE GEIK.
O Forum:
Forum dla Wolności i Rozwoju stawia sobie za zadanie budowanie przestrzeni dialogu pomiędzy sferą publiczną a zatomizowanymi potencjałami tkwiącymi w środowiskach biznesowych, menedżerskich, prawniczych i eksperckich, których wspólnym celem jest troska o Polskę silną, niepodległą i sprawiedliwą.
Organizatorami Forum są: Prawo dla Rozwoju. Honorowym patronatem wydarzenie objęło Ministerstwo Rozwoju. Głównym partnerem została Enea.
Więcej informacji: www.law4growth.com