China Film Administration stwierdziła, że obiekty w obszarach „niskiego ryzyka” mogą ponownie otworzyć swoje podwoje. Ponieważ większość kraju jest obecnie sklasyfikowana jako obszar „niskiego ryzyka”, oczekuje się ogólnokrajowego ponownego otwarcia.
Chińskie kina mocno ucierpiały z powodu zamknięcia, które rozpoczęło się w styczniu, a wiele z kin zostało już zmuszonych do wycofania się z biznesu.
Kina, które zostaną ponownie otwarte, będą podlegać rygorystycznym zasadom, w tym wyświetleniom ograniczonym do 30 proc. pojemności i ograniczeniu liczby filmów wyświetlanych w lokalu do 50 proc. poprzedniej wielkości.
Temperatura klientów będzie zmierzona, a maski będą musiały być noszone przez cały czas zarówno przez kinomanów, jak i personel. Bilety należy kupować online, a oddzielne grupy widzów będą musiały siedzieć co najmniej metr od siebie.
Zgodnie z ograniczeniami w kinach nie będzie można podawać jedzenia ani napojów. Będzie to szczególnie poważny cios, ponieważ sprzedaż dodatków stanowi znaczną część przychodów branży.
Chiny, które były pierwszym epicentrum pandemii, są drugim co do wielkości rynkiem filmowym na świecie. Sprzedaż biletów w kasach wygenerowała 9,2 miliarda dolarów w 2019 roku.
W tym miesiącu największy właściciel kin w Chinach, Wanda Film, ostrzegł, że przez pierwsze sześć miesięcy roku osiągnie stratę. Firma, która ma ponad 600 kin w całym kraju, podała, że spodziewa się straty w wysokości do 1,6 mld juanów (150 mln dolarów), w porównaniu do 524 mln juanów zysku w tym samym czasie w zeszłym roku.
Czytaj też:
Tysiące kin zagrożone zamknięciem na stałe