Przewodnicząca komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” w zakładzie Levi Strauss w Płocku, Agnieszka Słoniec, stwierdziła, że „porozumienie zostało podpisane. Wynegocjowaliśmy współczynnik, który będzie służył do naliczania odpraw za każdy przepracowany rok”.
Porozumienie zawarte
Firma Levi Strauss & Co. również potwierdziła zawarcie porozumienia, zaznaczając, że "odzwierciedla ono nasze zaangażowanie w zapewnienie kompleksowego wsparcia dla naszych odchodzących kolegów, przekraczające standardowe pakiety odpraw i zobowiązania prawne".
Zarówno przedstawiciele związków zawodowych, jak i firma Levi Strauss & Co., nie ujawnili szczegółów porozumienia.
Ostatnia fabryka w Europie
Fabryka Levi Strauss w Płocku była ostatnią fabryką tej firmy w Europie. Decyzja o jej zamknięciu została ogłoszona na początku kwietnia, co wywołało zaniepokojenie wśród pracowników. W trakcie negocjacji pracownicy zwrócili się do zarządu firmy w USA, apelując o sprawiedliwe odprawy pieniężne.
Prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski, zapewnił, że pomoc dla zwalnianych pracowników jest jego priorytetem. Planuje on rozmowy z przedstawicielami rządu w celu znalezienia rozwiązań dla zaistniałej sytuacji. Wśród propozycji są także rozmowy z firmami, które mogłyby zainteresować się terenem po fabryce Levi Strauss, jak również rozmowy z ministerstwami oraz innymi instytucjami w celu poszukiwania nowych miejsc pracy dla zwalnianych pracowników.
Zakład produkcyjny Levi Strauss w Płocku został uruchomiony w 1992 roku i działa na terenie o powierzchni 40 tysięcy metrów kwadratowych, należącym do miasta.
Czytaj też:
Znana marka sportowa zapowiada masowe zwolnienia. Kilkaset osób straci pracęCzytaj też:
Zamkną słynną fabrykę Levi's w Polsce. Firma zwolni kilkaset osób