Dron ratunkowy
ZESPÓŁ ZE SZKOŁY KING LOW HEY- WOOD THOMAS W CONNECTICUT, kierowany przez Billa Piedrę, wpadł na pomysł, jak zmienić gadżet w sprzęt, który może uratować życie. System Ryptide to zestaw ratunkowy, który może być przyczepiony do drona wyposażonego w kamerę GoPro. Wystarczy przypiąć automatycznie pompujące się koło ratunkowe, nadlecieć dronem w stronę topiącej się osoby i wyrzucić koło. Po chwili napełni się ono powietrzem, a my możemy wezwać pomoc.
Uwolnij moc smartfona
SMARTFONY MAJĄ DZIŚ MOC, KTÓRĄ JESZCZE NIEDAWNO MOGŁY SIĘ POCHWALIĆ KOMPUTERY. Tyle tylko że nie bardzo jest ją jak wykorzystać, bo trudno jest pracować na urządzeniu, które mieści się w kieszeni. Jest jednak gadżet iście rewolucyjny: zamienia on smartfona w komputer. Andromium to stacja dokująca, która łączy telefon z telewizorem. W stacji zainstalowany jest system Andromium OS, który pozwala za pomocą myszki i klawiatury odpalać smartfonowe aplikacje. Można przeglądać internet, grać, a ci, którzy muszą, mogą na nim pracować.
Google: Ruszaj!
Google pokazał w końcu projekt swojego „autonomicznego samochodu”. Auto nie porywa stylistyką, ale ma ponoć zrewolucjonizować sposób, w jaki się poruszamy – według ekspertów samochód bez kierowcy to przyszłość motoryzacji. Eksperymenty z takimi pojazdami prowadzone są już przez największych graczy, takich jak Toyota i General Motors, Nissan oraz firmy IT, jak właśnie Google. Przewiduje się, że już w 2020 r. można będzie kupić auta częściowo samoprowadzące, w 2025 r. samochody, w których sterowane przez komputery urządzenia
Cudowna rękawica
w pełni wyręczą kierowcę, a dekadę później takie auta mają stanowić już 10 proc. rynku. Obecnie trzy stany: Kalifornia, Nevada i Floryda zezwalają producentom na testowanie takich aut. Inżynierowie Google mówią, że ich pojazd powstawał od podstaw od maja, kiedy to zaprezentowano pierwszy projekt. Na jego dachu znajduje się skaner dokonujący odczytów z bardzo dużą częstotliwością. W obecnej wersji auto zyskało też reflektory, które mają sprawiać, że będzie on widoczny dla innych użytkowników drogi. Testowano też system sterowania, hamulce, wewnętrzny komputer i czujniki.
PŁACENIE KARTĄ ALBO SMARTFONEM JEST DLA CIEBIE NIEWYGODNE?
Firma Barclaycard, będąca detaliczną częścią banku Barclay, opracowała rękawiczkę, którą można płacić. Wyposażono ją w czip, który jest połączony z naszą kartą kredytową lub płatniczą. Wystarczy rękę ubraną w rękawiczkę przesunąć nad terminalem i zapłacone. Do kwoty 20 funtów nie trzeba wprowadzać numeru PIN, a specjalne końcówki na opuszkach palców pozwalają teżobsługiwać smartfona.
Top 2
LIFT
to rodzaj społecznościowej listy nawyków, które chcielibyśmy w sobie wykształcić. Możemy stworzyć własne lub skorzystać z bazy dostępnych już pozycji (twórcy mówią, że celów jest 100 tys.). Aplikacja przypomni nam o ćwiczeniach, diecie, odpowiedniej ilości snu. Każdego dnia możemy sobie odznaczać nowy nawyk, a później sprawdzić swoje statystyki. Aplikacja dostępna jest na Androida.
HOURS
Zadaniem Hours jest pomóc ci w organizowaniu, a następnie wykonywaniu konkretnych obowiązków. Tworzymy listę rzeczy, które mamy do zrobienia, nadajemy im limit czasowy, a aplikacja po naciśnięciu przycisku nam go odliczy. Hours jest dlatego dobry, że pokazuje, ile w rzeczywistości spędzamy czasu na pracy, a ile na gadaniu. Aplikacjadostępna na iOS.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.