Marka Forever 21 został założona w 1984 w Stanach Zjednoczonych przez Do Won Changa i Jin Sook Changa. Sklepy marki można znajdują się w Europie m.in. w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech oraz Czechach. W sumie na całym świecie można znaleźć aż 800 sklepów z logo Forever 21. Na polskim rynku marka zadebiutowała we wrześniu 2016 roku. Klienci mogą kupować ubrania amerykańskiej sieci w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu oraz Poznaniu.
Jak się okazuje, firma ma spore problemy finansowe. Z szacunkowych danych magazynu „Forbes” wynika, że w 2018 marka odnotowała blisko spadek sprzedaży o blisko 25 proc. „Forbes” zwraca jednak uwagę na fakt, iż nie wiadomo do końca, jaka jest kondycja finansowa marki, ponieważ nie jest ona spółką giełdową i nie musi publikować raportów finansowych.
Forever 21, podobnie jak wiele znanych marek, nie wytrzymuje konkurencji ze strony sklepów internetowych. Dlatego też właściciele marki postanowili zatrudnić specjalistów od restrukturyzacji. W ramach programu naprawczego zamknięto kilka sklepów m.in. w Londynie czy Chinach. Ponadto, powierzchnia największych sklepów została znacząco zmniejszona. Analitycy podkreślają, że same cięcia finansowe mogą nie wystarczyć, ponieważ konieczne jest znalezienie środków finansowych pozwalających na utrzymanie bieżącej płynności. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy sklepy Forever 21 znikną z polskiego rynku.
Czytaj też:
9-latki oskarżone o kradzież zaczęły się rozbierać. Co wydarzyło się w Rossmannie?