Dyrektywa UE dotycząca ochrony sygnalistów może przynieść znacznie dalej idące skutki prawne i społeczne niż RODO, a czasu na efektywne wdrożenie jej wymogów przez obowiązane organizacje jest coraz mniej. Podmioty publiczne oraz przedsiębiorcy, których obejmą nowe regulacje, powinni już w tym momencie podejmować pierwsze kroki w celu dokonania przeglądu i ewentualnej rozbudowy istniejących polityk i procedur, kształtowania świadomości prawnej i etycznej pracowników, a także zaopatrzenia organizacji we właściwe narzędzia i rozwiązania techniczne.
Zdecydowaliśmy się wspólnie zorganizować Whistleblowing Summit, ponieważ jesteśmy świadomi jak ważne – z perspektywy bezpieczeństwa i doskonalenia organizacji, a zatem systemowego, kompleksowego podejścia do nowych przepisów - jest zagadnienie ochrony sygnalistów oraz jak niewielka jest wciąż w tym obszarze wiedza zarówno w organizacjach z sektora publicznego, jak i prywatnego – mówią Rafał Hryniewicz, Prezes Zarządu E-nform Sp. z o.o. oraz Jarosław Kamiński, adwokat, Associate Partner w Rödl & Partner.
Skuteczna implementacja systemu ochrony sygnalistów, przynosząca istotne korzyści organizacjom (m.in. bezpieczeństwo, stabilny rozwój), a nie ryzyka (m.in. sankcje, utrata wizerunku) to proces złożony, wymagający od każdego podmiotu zaangażowania oraz świadomego i konsekwentnego działania już od etapu planowania. Konferencja WHISTLEBLOWING SUMMIT jest odpowiedzią na te potrzeby. To wyjątkowe pod względem merytorycznym i praktycznym wydarzenie, które w tak dogłębny i rzetelny sposób przedstawia najistotniejsze aspekty whistleblowingu (zgłaszanie nadużyć przez sygnalistów).
Wydarzenie skierowane jest do osób zarządzających, specjalistów ds. HR, IOD-ów, audytorów wewnętrznych, specjalistów ds. compliance, a także poszukujących użytecznej wiedzy o skutecznym wdrożeniu i utrzymaniu systemu dla sygnalistów, zapewniającemu szeroko pojęte bezpieczeństwo organizacji, jej doskonalenie oraz bezpieczeństwo i komfort funkcjonowania sygnalistów.
W trakcie WHISTLEBLOWING SUMMIT poruszane będą zagadnienia z obszaru prawa, technologii, psychologii, zarządzania, w tym m.in. dotyczące bezpieczeństwa systemów whistlebowingowych oraz przetwarzania danych osobowych w tych systemach. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie podzielą się uznani w branży prelegenci.
To unikatowe wydarzenie pod względem organizacyjnym. Technologia połączy ponad 20 ekspertów z uczestnikami, którzy będą mieli możliwość ciągłej interakcji z prelegentami nadającymi z warszawskiego studia nagrań. W odpowiedzi na zmieniające się warunki sanitarne, by spełnić wymogi bezpieczeństwa, konferencja odbędzie się online.
Strona wydarzenia: https://www.whistleblowingsummit.pl/.Tygodnik „WPROST” jest patronem medialnym wydarzenia.
Organizatorami wydarzenia są E-nform oraz Rödl & Partner.